Reklama

Z kart historii ziemi łęczyckiej

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W środę 2 grudnia w łęczyckiej placówce Archiwum Państwowego w Płocku odbyła się kolejna, interesująca prelekcja zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej przy współpracy z Archiwum.Tematem spotkania był „Zamek w Besiekierach - kartą historii Ziemi Łęczyckiej” zaprezentowany przez znanego miłośnika lokalnych atrakcji Pana Henryka Żydka, aktywnego członka TMZŁ, wywodzącego się z besiekierskich włości.

Prezentacja przyciągnęła wiele znamienitych osób na czele z rodowitymi mieszkańcami Besiekier (miejscowości położonej w gminie Grabów). Gości przywitała Pani Prezes TMZŁ Lucyna Sztompka wprowadzając w klimat prelekcji. Pan Henryk Żydek przeniósł zebranych do zamierzchłych, średniowiecznych czasów, Wikingów i gotyckiej fortalicji w przestrzeni lekko zapomnianych Besiekier. Prezentację swoją wzbogacił między innymi fotografiami Pana Przemka Marynowskiego, którego eksponowane prace stanowiły dekorację sali.

Kolejnym etapem, kontynuującym przyswojoną wiedzę w archiwum ma być wiosenna wycieczka krajoznawcza i konfrontacja z rzeczywistością opowieści Pana Heńka.

W podsumowaniu Pani Prezes TMZŁ stwierdziła, że jest to ciekawy zaczątek do stworzenia monografii Besiekier czy Gminy Grabów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE