Reklama

„Za dużo jest zbiegów okoliczności” - wójt odpowiada na uzasadnienie Jolanty Kuropatwy

Opublikowano:
Autor:

„Za dużo jest zbiegów okoliczności” - wójt odpowiada na uzasadnienie Jolanty Kuropatwy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Po blisko 4 latach zarządania jedną z najlepszych placówek w regionie, rezygnacja Jolanty Kuropatwy z funkcji dyrektora Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej stała się faktem. Osiągnięcia i wyniki uczniów, a także samej byłej już dyrektor mówią same za siebie i trwale zapisały się w historii placówki, która dzięki swojej renomie była  obiektem zainteresowań kandydatów na uczniów nie tylko z gminy Łęczyca, ale także gmin ościennych.Przypomnijmy, że dnia 7 lipca do urzędu gminy Łęczyca wpłynęło pismo, w którym Jolanta Kuropatwa złożyła rezygnację z pełnionej funkcji, a 15 lipca wpłynęło uzasadnienie tej decyzji. Była dyrektor gimnazjum jako przyczynę, podała konflikt z kierownikiem oświaty Andrzejem Piłacikiem, który miał notorycznie szkalować jej pracę, a także dyskredytować publicznie jej działania w oczach radnych i dyrektorów szkół podstawowych.Zastrzeżenia kierownika oświaty miały dotyczyć tegorocznego naboru uczniów klas pierwszych i założenie utworzenia szóstego oddziału, co miałoby generować dodatkowe koszty dla gminy. Z tym Jolanta Kuropatwa się nie zgodziła, tłumacząc, że wraz z każdym przyjętym uczniem otrzymywana jest subwencja. 

Jacek Rogoziński, który przebywał na urlopie, postanowił odnieść się do całej sytuacji, wyjaśniając zamieszanie związane z utworzeniem nowego oddziału w klasach pierwszych. Zwrócił przede wszystkim uwagę na niedopełnienie formalności przez byłą panią dyrektor.

- Nabór do gimnazjum liczy 126 osób. Statut gimnazjum mówi o tym, że w klasie nie może przebywać więcej niż 24 osoby, więc naturalnie dzieląc 126 przez 24 wychodzi ta 6 klasa. Pani dyrektor bez dopełnienia formalności pisemnych ogłosiła podział na 6 klas mając na to odpowiedni okres, a do momentu, kiedy to robiła mogła ogłosić osoby przyjęte do gimnazjum bez podziału na klasy – mówi wójt - Ona to zrobiła z podziałem na klasy. Oczywiście rozmawiałem o tym z panią dyrektor, bo to nie jest tak, że zostałem postawiony przed faktem dokonanym, jednak prosiłem o dopełnienie kwestii dokumentacji, co pani dyrektor zrobiła dopiero w tym tygodniu.

Wójt gminy Łęczyca, choć zaznacza, że to tylko jego przypuszczenia, podejrzewa, że prawdziwym powodem rezygnacji Jolanty Kuropatwy niekoniecznie jest konflikt z kierownikiem oświaty Andrzejem Piłacikiem, lecz ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji likwidacja gimnazjów.

- Musimy poczekać na rozwój wypadków, bo ja do końca nie stwierdzę, że jest to tylko i wyłącznie spór z panem kierownikiem. Myślę, że głównym problemem jest wygaszanie gimnazjów i obawa o swój dalszy los. Za dużo jest zbiegów okoliczności: wygaszanie gimnazjum, odrzucenie oferty pani dyrektor przez koleżanki i kolegów ze szkół podstawowych,  konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4… jest ich trochę za dużo, aby powiedzieć, że przyczyną jest tylko i wyłącznie spór z panem kierownikiem. Podkreślam, że to są tylko i wyłącznie moje wnioski i domniemania, ponieważ oficjalną przyczyną jest konflikt z kierownikiem oświaty – powiedział.

Jacek Rogoziński zapewnia, że rozmawiał z Jolantą Kuropatwą w sprawie jej rezygnacji, próbując ją przekonać do zmiany decyzji. Odbyło się również spotkanie w tej sprawie między wójtem, kierownikiem oświaty i byłą dyrektor gimnazjum, jednak jej decyzja pozostała bez zmian, a gmina już szuka nowego dyrektora.

- Odbyły się parokrotnie spotkania, gdzie prosiłem panią dyrektor o wycofanie swojej rezygnacji, ponieważ, nie ukrywajmy, to gimnazjum jest znane w regionie i jest to duża zasługa pani dyrektor. Pani dyrektor nie wycofała swojej rezygnacji. Odbyło się nawet spotkanie w obecności mojej, pani dyrektor i pana kierownika, gdzie pan kierownik przeprosił za swoje zachowanie, a pani Kuropatwa tych przeprosin nie przyjęła. Wobec tego ogłaszany jest konkurs na stanowisko nowego dyrektora. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE