Reklama

Reklama

Za nami kolejna akcja „Miś” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 27 sty 2018 11:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś, podobnie jak w roku ubiegłym, miała miejsce akcja „Miś” w łęczyckim szpitalu, której celem było podarowanie mały pacjentom przebywającym na Oddziale Dziecięcym różnych zabawek i gadżetów. Organizatorem akcji jest radny gminy Krośniewice Tomasz Walczewski, a sama akcja obejmuje powiaty łęczycki i kutnowski. W tym roku na pomoc liczyć może wyżej wspomniany łęczycki szpital, kutnowski szpital, dom dziecka „Tęcza” oraz ośrodek rehabilitacyjno-wychowawczy „Niezabudka”. Ponadto, wsparcie otrzymają 34 rodziny z powiatu kutnowskiego i 13 rodzin z powiatu łęczyckiego. Radny Walczewski opowiada o rodzinach, które otrzymują ową pomoc.  - Pragnę zauważyć, że to nie są rodziny tzw. „roszczeniowe”, tylko rodziny, które w niektórych przypadkach po prostu wstydzą się pójść do MOPS-u czy GOPS-u o pomoc. Docieramy do rodzin, które tej pomocy potrzebują, dlatego jesteśmy dumni z tej akcji. Ponadto, w tym roku mieszkańcy nie działają na zasadzie „mam i coś dam”, tylko np. ubrana są uprane, poskładane i gotowe do założenia. Jest to ogromny plus tegorocznej akcji – mówi radny.

Reklama

Tomasz Walczewski radnym gminy Krośniewice jest drugą kadencję i sam podjął decyzję, aby swoje diety przekazywać na szczytne cele.

- Zgromadzone pieniądze z diet przekazuję na wycieczki i paczki dla dzieci. Oprócz mnie, z mojego komitetu, jest inna radna, która także idzie w moje ślady i także przekazuje swoje diety. W mojej ocenie każdy radny powinien przekazywać dietę. Niekoniecznie 100%, może być 50%. To są nasze pieniądze publiczne.

Wraz z radnym dzieci odwiedziła grupą air softowa GRS Ranger, co wywołało niemałe zdziwienie na buziach pacjentów łęczyckiego oddziału, a zarazem wzbudziło zainteresowanie.

Szkoły też pomagają

W tym roku do akcji dołączyły również dwie szkoły z powiatu łęczyckiego – Szkoła Podstawowa w Piątku oraz Szkoła Podstawowa w Chorkach

Piątkowską placówkę reprezentowała pani Bożena Szymczak wraz z uczennicami – Olą Jaworską i Dominiką Grzelak

- Informację o akcji otrzymaliśmy na maila, a że wszystkie szkoły działają prężnie w wolontariacie, nasza szczegółowo, dołączyliśmy do akcji z przyjemnością. Po raz pierwszy działamy w akcji „Miś”. W szkole przez dwa tygodnie trwała intensywna zbiórka i mamy nadzieję, że spełnimy oczekiwania dzieci. Mamy rzeczy zarówno dla szpitala, jak i dla dzieci z domu dziecka – mówi pani Szymczak.

Szkołę z grabowskiej gminy z kolei reprezentował pan Artur Niewiadomski oraz Weronika Bajerska, Iga Majdańska i Anna Nikodemska

Pan Niewiadomski chwali zaangażowanie uczniów oraz rodziców i jak dodaje, liczy, że będzie to początek fajnej współpracy. 

- W zbiórkę zaangażowały się dzieci od przedszkola do siódmej klasy, około 30 dzieci. Były to głównie dzieci najmłodsze, które dzieliły się chętnie swoimi zabawkami. Był duży odzew zarówno ze strony dzieci jak i rodziców – opowiada - Koordynator akcji pan Tomasz Walczewski poinformował nas, że dzieci będą zainteresowane głównie zabawkami, grami czy puzzlami. Pozostałe, nazwijmy to, gadżety przekazujemy podopiecznym z domu dziecka oraz rodzinom, które możemy wesprzeć. Liczymy na to, że jest to początek owocnej współpracy. 

Radny Tomasz Walczewski przygotowuje dla dzieci ze szkół biorących udział w akcji, konkurs w formie teleturnieju 1 z 10, który poprowadzi pan Bogusław Lewandowski, dwukrotny zwycięzca finałów. Nagrodami dla laureatów będzie darmowy, kilkudniowy wyjazd do Szczecina na Światowe Dni Morza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.