Reklama

Zadbaj o swoje piersi

Opublikowano:
Autor:

Zadbaj o swoje piersi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Rak piersi to najczęściej występujący w Polsce nowotwór dotykający kobiety, który we wczesnym stadium zaawansowania przeważnie nie daje żadnych objawów, bądź są one tak niewielkie, że  większość kobiet je ignoruje. Jednym z najważniejszych elementów profilaktyki raka piersi jest regularne samobadanie piersi w domu, a  także wykonywanie badań USG piersi oraz mammografii. Już 11 grudnia mieszkanki Łęczycy będą mogły poddać się bezpłatnej mammografii. Badanie finansowane przez  Narodowy Fundusz Zdrowia adresowane jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii. Pozostałe panie mogą wykonać płatne badanie (koszt: 80 zł).

– Drogie Panie, pamiętajmy, że wcześnie wykryty rak jest wyleczalny, dlatego kontrolujmy nasze piersi i bierzmy udział badaniach profilaktycznych – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonów: 42 254 64 10 oraz 517 54 40 04, a także na stronie internetowej LINK. Badania wykonywane będą obok siedziby SM Łęczycanka przy ul. M. Konopnickiej 11A.

Mammografia uznawana jest za najlepszą metodę wczesnego wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40. roku życia i najskuteczniejsze badanie przesiewowa u kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat. Jest to badanie radiologiczne pozwalające na wykrycie zmian we wczesnym stadium zaawansowania. Mammografia jest całkowicie bezpieczna i nie wymaga znieczulenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE