Reklama

Reklama

Zajęcia instruktażu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy

Opublikowano: śr, 25 paź 2017 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego też powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. W dniu 23 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się właśnie zajęcia instruktażu z zakresu pierwszej pomocy prowadzone przez Centrum Obsługi BHP i P. POŻ. Uczestniczyły w nich dwie grupy najstarszych przedszkolaków. tj.:  V „Motylki” i VI „Kwiatki” .

Reklama

Podczas zorganizowanych zajęć, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Program zajęć obejmował min.: ocenę stanu poszkodowanego, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym oraz postępowanie w przypadku braku oddechu i krążenia.

Wiele emocji wzbudził w dzieciach pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana Witolda Pacholskiego - ratownika medycznego, mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Utrwaliły również znajomość numerów alarmowych. 

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tych zajęciach dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w lekcji instruktarzu z zakresu pierwszej pomocy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.