Reklama

Zamek z dotacją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opublikowano:
Autor:

Zamek z dotacją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności To już pewne. Na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowano listę podmiotów, którym przyznano dotacje na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków w ramach Programu Ochrona zabytków. Znalazła się na niej Gmina Miasto Łęczyca, która otrzyma aż 270 000 zł na zakup i montaż nowoczesnych systemów zabezpieczeń na Zamku w Łęczycy.

– To wspaniała wiadomość, która, jak myślę, ucieszy zarówno mieszkańców jak i turystów. XV-wieczny Zamek jest perełką naszego miasta, o którą trzeba dbać. Do samego końca trzymałam kciuki i wierzyłam, że otrzymamy środki pozwalające na zrealizowanie tej kosztownej inwestycji. Zabezpieczenie zabytku przed kradzieżą, pożarem oraz innymi zniszczeniami było naszym priorytetem. Wystarczy przypomnieć tragiczny w skutkach pożar zabytkowego, drewnianego kościółka w Mileszkach, który wskutek niesprawnej instalacji spłonął doszczętnie, dlatego na chwilę obecną przystępujemy do ochrony serca naszego miasta, jakim jest Zamek, a w przyszłości ubiegać będziemy się o fundusze na kolejne prace przy zabytku – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

W ramach zadania zostaną zakupione i zamontowane nowoczesne systemy zabezpieczeń: monitoring wizyjny z analityką obrazu, kontrola dostępu, wykrywania i sygnalizacji włamania, system przeciwpożarowy wraz z systemem oddymiania oraz oświetlenie ewakuacyjne.

Prace zakończą się do końca listopada 2018 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE