Reklama

Zanieczyszczenie powietrza na Belwederskiej? Władze dementują

Opublikowano:
Autor:

Zanieczyszczenie powietrza na Belwederskiej? Władze dementują - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Mieszkańcy ul. Belwederskiej z niekrytym lękiem spoglądają na jedną z miejscowych posesji. Mianowicie chodzi o znajdujący się tam komin, z którego notorycznie mają wydobywać się gęste kłęby śmierdzącego dymu. Co na to wszystko miejskie władze? Czy ktoś zamierza podjąć interwencję z związku z alarmującymi relacjami łęczycan?


- Jestem mieszkanką osiedla Belwederska. Chciałabym zainteresować Państwa tematem trucia powietrza. Od kilku lat jeden z mieszkańców naszej ulicy pali w piecu śmieciami, plastikiem i inni odpadami, co stwarza nie tylko zagrożenie ekologiczne ale truje nas, sąsiadów w bezpośrednim sąsiedztwie. Interwencja moja jak i innych mieszkańców na policji i w straży miejskiej nie przynoszą efektów więc dziś ten post. Może ktoś w mieście pomoże nam? - pisze do nas nasza czytelniczka, która załącza także nagranie rejestrujące komin i wydobywający się z niego dym.

Okazuje się, że władze Łęczycy już skontrolowały posesję, która jest zmorą dla mieszkańców. W kontrolach brały udział Straż Miejska, administrator Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz kominiarz.

- Na posesji, w związku ze skargami mieszkańców bloku, były przeprowadzone wielokrotnie przez Straż Miejską w Łęczycy kontrole po kątem wykroczeń "Kto wbrew zakazowi termicznie przekształca odpady poza spalarniami odpadów lub współspalarniami odpadów podlega karze aresztu albo grzywny". Odbywały się one w okresie jesienno - zimowym oraz wiosennym i były przeprowadzone samodzielnie przez strażników oraz przy współudziale administratora PGKiM. O udzielenie pomocy w celu sprawdzenia, czy w piecu spalane są nielegalnie odpady poproszono również kominiarza. Powyższe kontrole nie wykazały nieprawidłowości odnośnie spalania. Został sporządzony protokół pokontrolny przez kominiarza, a także notatka służbowa strażników miejskich i administratora posesji – informuje nas urząd miasta w Łęczycy.

Jeśli dać wiarę informacjom przekazanym przez magistrat, wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Czy zatem mieszkańcy Belwederskiej mają powody do obaw o swoje zdrowie? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE