Zawodnicy MKLA Łęczyca w ścisłej czołówce podczas Mistrzostw Polski Seniorów

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Podczas odbywających się na stadionie Zawiszy Bydgoszcz Mistrzostw Polski Seniorów bliski zdobycia pierwszego medalu w tej kategorii wiekowej był Dawid Wawrzyniak. Zawodnik MKLA Łęczyca uzyskał ten sam wynik co trzeci w konkursie skoku wzwyż Piotr Śleboda z Olimpii Grudziądz. Obaj zaliczyli 213 cm, a o medalu zadecydowała jedna zrzutka więcej na tej wysokości. Mistrzem Polski został Sylwester Bednarek RKS Łódź 225 cm.Bardzo dobrze w biegu na 800 m spisał się Marek Szymański. W biegu eliminacyjnym podyktował mocne tępo i pewnie wszedł do finału z dobrym czasem 1.51.76 min. W finale pobiegł jeszcze szybciej  zajmując z rezultatem 1.50.96 min szóstą lokatę. Zwyciężył Marcin Lewandowski Zawisza Bydgoszcz 1.48.31 min.- Zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Dla Dawida był to debiut w kategorii seniora. Wynik mógł być o wiele lepszy ale konkurs ze względu na gwałtowną burzę został na godzinę przerwany i młody zawodnik nie poradził sobie z dodatkową rozgrzewką. To kwestia braku doświadczenia. Wyciągniemy wnioski i będzie lepiej – powiedział Mirosław Andrysiak.