Reklama

Zażalenie Krzysztofa Lipińskiego trafi do łódzkiego Sądu

Opublikowano:
Autor:

Zażalenie Krzysztofa Lipińskiego trafi do łódzkiego Sądu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Krzysztof Lipiński złożył zażalenie na decyzję prokuratury o zawieszeniu go w czynnościach. Pismo wpłynęło do Sądu Rejonowego w Łęczycy, który miał je rozpatrzyć w ciągu tygodnia. Teraz okazuje się, że na decyzję Sądu trzeba będzie poczekać dłużej.

Przypomnijmy, że zarzuty wobec zawieszonego burmistrza są poważne. Prokuratura uważa, że K. Lipiński dopuścił się przekroczenia uprawnień, płatnej protekcji oraz żądania korzyści majątkowej. Śledczy, po zbadaniu sprawy uznali, że najstosowniejszym środkiem zapobiegawczym będzie zawieszenie burmistrza w jego obowiązkach służbowych.

Z taką decyzją nie zgadza się sam Lipiński, który złożył oficjalne zażalenie. Jak się dowiadujemy, zostanie ono wkrótce przekazane do Sądu w Łodzi.

- Nie jesteśmy właściwym Sądem do rozpatrywania tego wniosku. Zażalenie zostanie przekazane do Sądu Rejonowego Łódź-Śródmieście. W tej chwili czekamy na uprawomocnienie się postanowienia o przekazaniu zażalenia. Dokumenty nadal są u nas, nie da się podać dokładnego terminu, w którym trafią do Łodzi – mówi Agnieszka Kasierska z wydziału karnego Sądu Rejonowego w Łęczycy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE