Reklama

Zieleń Miejska bez zaplecza socjalnego. Co dalej?

Opublikowano:
Autor:

Zieleń Miejska bez zaplecza socjalnego. Co dalej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Temat złych warunków zaplecza socjalnego dla pracowników Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” powrócił podczas poniedziałkowej sesji.Przypomnijmy, że temat po raz pierwszy został wywołany podczas kwietniowego posiedzenia komisji gospodarki i mienia, podczas której dyrektor Arkadiusz Podawczyk zaapelował do burmistrza Krzysztofa Lipińskiego i radnych o konieczność wybudowania nowego zaplecza.- Najważniejsze na tę chwilę jest posiadanie zaplecza socjalnego i magazynowo-sprzętowego. To zaplecze jakie posiadamy jest w stanie tragicznym – mówił dyrektor – Po wielu latach działalności Zieleni Miejskiej jednostka nie otrzymała odpowiedniego zaplecza. W związku z tym wystąpiłem do pana burmistrza o zwiększenie budżetu naszej jednostki o 300 tys. zł. z przeznaczeniem tych pieniędzy na wybudowanie nowego zaplecza socjalnego – mówił wówczas dyrektor.Radni podeszli dość sceptycznie do tematu, mówiąc, że prośba dotyczy niemałej kwoty, natomiast sam problem nie istnieje od niedawna. Zarzucili również burmistrzowi, że ten, jako pracodawca, nie uwzględnił tak istotnego problemu przy projektowaniu budżetu.Z kolei burmistrz bronił się mówiąc, że do tej pory nikt nie informował go o zlej sytuacji zaplecza socjalnego.

Podczas poniedziałkowej sesji rady miasta radni mieli głosować w sprawie stosownego projektu uchwały, w którym była mowa o przesunięciu 150 tys. zł. Przed głosowaniem burmistrz zabrał głos, powołując się na opinię specjalisty od bezpieczeństwa i higieny pracy, która mówi o tym, że za stan bezpieczeństwa i higieny pracy odpowiada pracodawca.

- Odrzucenie tego wniosku może spowodować daleko idące reperkusje dotyczące funkcjonowania tak ważnej jednostki jak Zieleń Miejska – mówił burmistrz.

Radny Wojciech Wojciechowski zaproponował, aby tymczasowo zagospodarować pracownikom jednostki jeden z lokali, które są w posiadaniu miasta, jednak Krzysztof Lipiński powiedział, że lokalizacja lokali nie jest dobra, ze względu na ich położenie w centrum miasta.

Radni ostatecznie projekt odrzucili, pełnomocnik burmistrza Jakub Pietkiewicz, uważa, że kwestia braku zaplecza jest paląca.

- Decyzja radnych o odrzuceniu propozycji burmistrza polegającej na remoncie nowej siedziby Jednostki Budżetowej Zieleń Miejska jest dużym zaskoczeniem. Jak widać niewiele zostało po słowach troski ze strony radnych jakie padały na komisji Gospodarki i Mienia, na której byli obecni pracownicy Zielni Miejskiej. Podkreślano wtedy skandaliczne warunki w obecnej siedzibie i konieczność jak najszybszego rozwiązania tego problemu – mówi pełnomocnik, który dodaje - Dziś, gdy zaproponowane zostały sensowne i kompleksowe rozwiązania tej palącej kwestii to radni miejscy, wbrew wcześniejszym deklaracjom, nie zdecydowali się ich poprzeć. Jest wyraźna potrzeba poprawy warunków w jakich znajduje się baza Zieleni Miejskiej. Nowy obiekt odpowiada wszystkim potrzebom Jednostki Budżetowej. Są w budżecie miasta pieniądze na ten cel. Brakuje tylko dobrej woli radnych miejskich.

Stanowisko radnych w tej sprawie wydaje się być bez zmian – miasto ma w posiadaniu lokale, które może tymczasowo wykorzystać bez zbędnego obciążania budżetu, natomiast ruch należy do burmistrza, który przy projektowaniu przyszłorocznego budżetu powinien uwzględnić taki wydatek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE