Reklama

„Zieleń Miejska” wciąż bez zaplecza

Opublikowano:
Autor:

„Zieleń Miejska” wciąż bez zaplecza  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Po raz kolejny powrócił temat braku zaplecza socjalnego dla pracowników Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska”. Przypomnijmy, że pierwszy raz w tym temacie zrobiło się głośno w kwietniu ubiegłego roku, kiedy to dyrektor Arkadiusz Podawczyk zaapelował do burmistrza i radnych o przekazanie środków na ten cel. Dotychczasowe zaplecze pozostawia wiele do życzenia. W ubiegłym roku spekulowano na temat przesunięcia 300 tys. zł, z czym zresztą dyrektor oficjalnie wystąpił. Do tematu powrócono w maju, kiedy to radni odrzucili uchwałę mówiącą o przesunięciu 150 tys. zł na zagospodarowanie zaplecza na ulicy Staromiejskiej.Argumentowali ten fakt tym, że miasto ma w posiadaniu lokale, które może tymczasowo wykorzystać bez zbędnego obciążania budżetu, natomiast ruch należy do burmistrza, który przy projektowaniu przyszłorocznego budżetu powinien uwzględnić taki wydatek.Z kolei, jak się okazuje, burmistrz przy projektowaniu budżetu tego nie uwzględnił i nie przewidziano żadnych środków finansowych na ten cel. 

Temat wrócił więc do punktu wyjścia. Dyrektor Arkadiusz Podawczyk podkreśla istotę problemu. 

- Od wielu miesięcy rozmawiamy o zapleczu techniczno- socjalnym dla pracowników „Zieleni Miejskiej”.  Obecne warunki , w których od wielu lat  przebywają  pracownicy naszej jednostki są  bardzo trudne. PGKiM w Łęczycy  przekazało plac na ul. Staromiejskiej  gdzie ma zostać zbudowane  zaplecze . W projekcie budżetu na 2017 rok nie przewidziano  jednak żadnych środków finansowych , które pozwoliłyby na realizację  tego zadania. Ostatnia nadzieja na poprawę  warunków socjalnych  naszych pracowników  leży w rękach  radnych, jeżeli  dokonają  korzystnych przesunięć  w budżecie to  pozwolą  one na rozpoczęcie jeszcze  w tym roku budowy nowego zaplecza dla pracowników „Zieleni Miejskiej” – powiedział dyrektor. 

Już w czwartek odbędzie się posiedzenie komisji wspólnych pod przewodnictwem komisji planowania i budżetu. Radny Marek Jóźwiak przypomina, że budżet zaczęto projektować w listopadzie. 

- Prace nad budżetem rozpoczęły się w listopadzie i wtedy właśnie należało o tym mówić. Przypomnę, że autorem budżetu jest burmistrz i to on powinien mieć to na uwadze. Jeżeli te pieniądze byłyby w budżecie, moglibyśmy kontynuować ten temat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE