Reklama

Żłobki i przedszkola w Łęczycy będą zamknięte

Opublikowano:
Autor:

Żłobki i przedszkola w Łęczycy będą zamknięte - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Od 6 maja żłobki miejskie oraz przedszkola w Polsce mogą zostać otwarte. Ze względów bezpieczeństwa w Łęczycy placówki te pozostaną jednak zamknięte. Decyzja o ich otwarciu powstanie po konsultacjach, które na tę chwilę są prowadzone z dyrektorami, rodzicami, a także służbami sanitarnymi.

Burmistrz Paweł Kulesza podkreśla, że decyzja o tym, aby żłobki oraz przedszkola otworzyć 6 maja, mogłaby być niebezpieczna w skutkach.

– Termin 6 maja został podany bez konsultacji z samorządami. Zagrożenie zarażenia wirusem wciąż istnieje, dlatego musimy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dzieciom, rodzicom oraz opiekunom – mówi burmistrz. – Mam świadomość, że utrzymujący się stan izolacji może być męczący, jednakże chcemy w tej sytuacji działać przede wszystkim odpowiedzialnie. Prowadzimy konsultacje ze służbami sanitarnymi, dyrektorami oraz rodzicami.

Jak wskazuje Paweł Kulesza, celem jest odpowiednie wyposażenie żłobków oraz przedszkoli, a także gwarancja ze strony Inspektora Sanitarnego, że funkcjonowanie placówek przebiegać będzie w sposób bezpieczny.

– Celem jest dostosowanie pomieszczeń do wymogów sanitarnych i wyposażenie placówek w środki ochrony. Po realizacji tego chcę mieć potwierdzenie od służb sanitarnych, że sytuacja epidemiologiczna w Łęczycy pozwala na otwarcie żłobków i przedszkoli. Bez tego żadne działanie, które niesie ze sobą ryzyko utraty zdrowia, nie zostanie podjęte - podkreśla Kulesza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE