Reklama

Złodziejska para zatrzymana!

Opublikowano:
Autor:

Złodziejska para zatrzymana! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić zatrzymanej przez policjantów parze za włamania i kradzieże dokonywane na terenie powiatu łęczyckiego. Łącznie łupem złodziei padł sprzęt elektroniczny wartości blisko 12 tysięcy złotych.-  Na początku 2016 roku policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy przyjęli zawiadomienie o włamaniach do remontowanych i nieużytkowanych lokali na terenie powiatu łęczyckiego. Intensywna praca nad zgromadzonym materiałem dowodowym oraz doskonałe rozpoznanie pozwoliła kryminalnym wytypować sprawców przestępstw. W trakcie pracy z 31 – letnim mężczyzną oraz 26 – letnią kobietą śledczy ustalili, że para wspólnie prowadziła przestępczy proceder - tłumaczy podkom. Agnieszka Ciniewicz z KPP Łęczyca.

Pierwszego przestępstwa dokonali w nocy z 4 na 5 stycznia. Wtedy to 31 – latek włamał się do remontowanego lokalu i skradł trzy telewizory. Przyjaciółka pomogła w ukryciu i zbyciu skradzionych rzeczy. Dwa tygodnie później para już wspólnie włamała się do tego samego budynku skąd tym razem zabrała telewizor oraz komputer. W  międzyczasie złodzieje nie próżnowali. 

Włamali się do innego lokalu, skąd po uprzednim wyrwaniu drzwi skradli beczkę na piwo. 31 – latek niezadowolony jednak z łupu wrócił w to miejsce skąd tym razem ukradł butle gazowe, agregat prądotwórczy oraz lodówkę. Oboje zatrzymani usłyszeli już stosowne zarzuty. Przestępstwa są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE