Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dwa medale na odbywających się w Radomiu Mistrzostwach Polski Młodzików zdobyła Ewa Różańska. Pierwszego dnia zawodów reprezentantka MKLA Łęczyca zdeklasowała rywalki w rzucie dyskiem. Zwyciężyła z dziewięciometrową przewagą (48.22 m) nad drugą w konkursie Magdaleną Szczyrbą LUKS Serock(39.21 m) i Martą Skorupską MKS Pułtusk(37.64 m).W pchnięciu kulą nie udało się Ewie obronić tytułu Mistrzyni Polski, zdobytego w ubiegłym roku w Zielonej Górze. Tym razem najlepszą kulomiotką okazała się Angelika Woźniak MKS Domaniewice (14.22 m). Ewa Różańska uplasowała się na  drugim miejscu(14.08 m).

Nie powiódł się natomiast udział debiutującym, w tak poważnych zawodach, pozostałym reprezentantom Łęczycy. Najlepiej zaprezentował się dwunasty w konkursie skoku o tyczce Adam Piskorski (2.50 m), siedemnaste miejsce w pchnięciu kulą zajął Maciej Wawrzyniak (12.12 m), dziewiętnasta w skoku wzwyż była Martyna Tomes 140 cm.

- Zawody były bardzo trudne zwłaszcza dla debiutantów. Odbywały się w ulewnym deszczu przy bardzo niskiej temperaturze. Cieszy nas bardzo kolejny wielki sukces Ewy Różańskiej w kategorii młodzików, która już w przyszłym roku rozpocznie rywalizację z juniorkami młodszymi. Udział młodszych kolegów Ewy w Mistrzostwach Polski był dla nich najlepszą lekcją sportu. Zdobyte doświadczenia  powinny zaprocentować w przyszłym roku – powiedział Mirosław Andrysiak.