Reklama

Reklama

Znamy ostateczne wyniki tegorocznych matur. Egzaminy zdało więcej uczniów niż rok temu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PAP

Znamy ostateczne wyniki tegorocznych matur. Egzaminy zdało więcej uczniów niż rok temu - Zdjęcie główne

Znamy ostateczne wyniki tegorocznych matur. Egzaminy zdało więcej uczniów niż rok temu | foto PAP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Maturę zdało 83 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, uwzględniając wyniki egzaminów w sesji majowej, dodatkowej czerwcowej i poprawkowej w sierpniu. Jakie przedmioty cieszyły się największą zdawalnością?

Reklama

Według ostatecznych danych opublikowanych przez CKE, egzamin pisemny z języka polskiego zdało 95 proc. tegorocznych maturzystów, z matematyki - 84 proc., a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego - 94 proc.

Ze wstępnych danych CKE, opublikowanych na początku lipca (obejmujących tylko sesję maturalną majową, bez dodatkowej czerwcowej) świadectwo dojrzałości uzyskało 74,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych; 17,7 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, miało prawo do poprawki na początku września. Maturzyści, którzy oblali więcej niż jeden przedmiot, będą mogli poprawiać egzaminy dopiero za rok.

Dla porównania, w ubiegłym roku CKE podała, że maturę zdało 74 proc. maturzystów. Prawo do egzaminu poprawkowego w sierpniu miało wówczas 17,2 proc. Ostatecznie świadectwa maturalne otrzymało wtedy 81,8 proc. abiturientów. Widać zatem, że w tym roku liczba ta jest większa – egzaminy zaliczyło 83% zdających. 

Łącznie spośród tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących maturę zdało 87 proc. przystępujących do egzaminów, natomiast wśród absolwentów techników - 75 proc.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała, że do matury w sesji poprawkowej przystąpiło 40 305 tegorocznych absolwentów. Abiturienci, którzy zdawali egzaminy poprawkowe, uzyskane przez siebie wyniki poznali dzisiaj.

Egzaminy we wszystkich trzech sesjach: majowej, czerwcowej i sierpniowej odbywały się w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny.

W tym roku w związku z pandemią pewne wymagania egzaminacyjne były nieco inne. Tak jak w latach ubiegłych maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Nie było za to obowiązkowych egzaminów ustnych oraz konieczności przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli z przedmiotu do wyboru. Chętni tak jak w latach ubiegłych mogli przystąpić maksymalnie do sześciu takich egzaminów.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE