Reklama

"Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni" w ZS im. J. Grodzkiej

Opublikowano:
Autor:

"Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni" w ZS im. J. Grodzkiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 21 stycznia 2015 roku Poseł na Sejm RP Piotr Pola wspólnie z nauczy­cie­lką historii z ZS im. J. Grodzkiej p. Małgorzatą Trzepińską, prze­pro­wa­dził I etap II edycji konkursu histo­rycz­nego „Żołnierze Wyklęci – Boha­te­rowie Niezłomni”. Idea konkursu zrodziła się w 2013 r. w następ­stwie usta­no­wienia przez Sejm RP dnia 1 marca Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.Celem konkursu było  zachę­cenie młodzieży do  poznania losów Żołnierzy Wyklę­tych, często młodych ludzi, równo­latków współ­cze­snej młodzieży gimna­zjalnej  i ponad­gim­na­zjalnej, wyda­rzeń i histo­rycz­nych bitew okresu lat 1945 – 1956. To właśnie w tym okresie polscy boha­te­rowie, byli żołnierze Armii Krajowej, stawiali opór sowie­ty­zacji Polski i podpo­rząd­ko­wania jej ZSRR.

W konkursie wzięło udział 29 uczniów z klas humanistyczno - dziennikarskich  Zespołu Szkół. Uczest­nicy mieli za zadanie rozwiązać test skła­da­jący się z 30 pytań. Za każde z nich można było otrzymać 1 pkt.

Laure­atami szkol­nego etapu konkursu zostali:

1 miejsce: Łukasz Domański –  klasa III humanistyczno - dziennikarska,

2 miejsce: Paweł Filuś – klasa II humanistyczno - dziennikarska

Powyżsi laureaci wezmą udział w etapie okrę­gowym, który odbę­dzie się w Łowiczu. W nagrodę trzech najlep­szych uczest­ników konkursu, poje­dzie na wycieczkę do Bruk­seli.Wszystkim uczest­nikom serdecznie dziękujemy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE