Reklama

Zwolnienia w gminie Grabów

Opublikowano:
Autor:

Zwolnienia w gminie Grabów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Niemałe kontrowersje budzi niedawna decyzja władz gminy Grabów. W wyniku połączenia Gminnego Ośrodka Kultury z biblioteką publiczną, pracę może stracić kilka osób.Pracownicy mówią o skandalu i nie dotrzymaniu wcześniejszych zapewnień przez wójta, Tomasza Pietrzaka. Decyzją gminnych władz, w miejsce Gminnego Ośrodka Kultury i biblioteki publicznej, powstanie Centrum Kulturalno-Bilbioteczne w Grabowie. Tym samym zostaną zlikwidowanie filie biblioteki w Besiekierkach, Kadzidłowej i Starej Sobótce.

Personel, który dotąd pracował w filiach biblioteki już otrzymał wypowiedzenia.

- Otrzymaliśmy wypowiedzenia, które zaczną obowiązywać od 30 kwietnia. Dla mnie to skandal, wcześniej słyszeliśmy, że nikt nie ma zamiaru likwidować filii - twierdzi jeden z pracowników filii.

Do tematu bibliotek odniósł się wójt, który stanowczo odpiera zarzuty. Decyzję o połączeniu GOK i biblioteki argumentuje znacznym uszczupleniem gminnych wydatków.

- Dotychczas GOK i Biblioteka z filiami łącznie kosztowała Gminę Grabów około 450 tys. zł rocznie. Po połączeniu tych instytucji w Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne zaproponowałem by dysponowało ono kwotą 337 862 zł, natomiast Rada uchwaliła 287 862 zł - mówi wójt Tomasz Pietrzak.

Dodaje przy tym, że podczas wspólnego posiedzenia komisji, radni stwierdzili, że powinien zostać jeden etat w bibliotece.

- Popieram tę decyzję. Dotychczas 4 osoby miały podpisane umowy po połowę etatu, obecnie jest to jedna osoba na cały etat - pisze wójt gminy Grabów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE