Reklama

Zwycięstwo elektroników z ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy w finale Szkolnej Ligi Elektryki

Opublikowano:
Autor:

Zwycięstwo elektroników z ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy w  finale Szkolnej Ligi Elektryki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Drużyna w składzie: Mateusz Wilkowski z klasy IV TEiE, Adam Przeradzki z klasy  IV TEiE, Paweł Marciniak z klasy III TIE, Radosław Mrugała z klasy III TIE reprezentująca ZS im. J. Grodzkiej, zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej ogólnołódzkiego konkursu Szkolna Liga Elektryki.Konkurs Szkolna Liga Elektryki organizowany jest pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Biorą w nim udział uczniowie ze szkół województwa łódzkiego kształcących w zawodach: technik elektryk, technik mechatronik, technik elektronik i pokrewnych.

Sukces zespołu to efekt dobrego przygotowania wszystkich zawodników. Na szczególne wyróżnienie zasługują Adam Przeradzki i Mateusz Wilkowski, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w części pisemnej i reprezentowali szkołę w części praktycznej konkursu.

Uczniowie startują w konkursie indywidualnym i drużynowym. Część pisemna konkursu polega na rozwiązaniu zadań testowych z zakresu elektrotechniki i jest oceniana w klasyfikacji indywidualnej. W części praktycznej rywalizują zespoły reprezentowane przez dwóch zawodników. Ich zadaniem jest rozwiązanie w formie projektowej i laboratoryjnej  problemu technicznego z zakresu montażu układów stycznikowo-przekaźnikowych. Wyniki w klasyfikacji drużynowej obliczane są jako suma punktów wszystkich zawodników drużyny z części pisemnej i praktycznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE