Reklama

Zwycięzcy konkursu "Obrazki Sienkiewicza" z wizytą w parlamencie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 21 listopada w Warszawie odbył się ogólnopolski finał konkursu „Obrazki z Sienkiewicza”, którego byłem współorganizatorem. Do mojego biura nadesłano 152 prace (plastyczne, literackie i filmowe). Wyłoniono spośród nich 21 autorów, którzy pojechali na finał do Warszawy. Wyniki ogłoszono w Sali Kolumnowej Sejmu, a poprzedziły je wypowiedzi Wicemarszałek Senatu Marii Koc, Przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci Posłanki Alicji Chybickiej, Zastępcy Przewodniczącego Komisji Kultury i Środków Przekazu Senatora Jana Marii Jackowskiego (inicjatora Roku Henryka Sienkiewicza) oraz niezwykłego gościa – Radcy Ambasady Iranu, który opowiedział o swoim dzieciństwie oraz o tym, jak w jego ojczyźnie czyta się książki Sienkiewicza. 

Ogólnie do Warszawy nadesłano około 1300 prac z całej Polski. Na etapie ogólnopolskim z mojego okręgu laureatami zostali: Juliusz Pentela ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy oraz Marcin Kozak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Juliana Tuwima w Stemplewie. Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratuluję zwycięzcom!

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy wraz z opiekunami zostali oprowadzeni po Parlamencie, a w sali plenarnej Senatu mogli sami przekonać się, jak wygląda głosowanie oraz wziąć w nim udział, odpowiadając na pytania dotyczące m.in. szkoły czy przyszłości. 

Celem konkursu były: popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza wśród dzieci i młodzieży, pogłębienie świadomości narodowej i dumy z polskości, a także wychwycenie uniwersalnych wartości obecnych w twórczości pisarza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE