Reklama

Fundacja „Pro Aperte” wraz z Klubem Świadomej Młodzieży przy Fundacji Pro Aperte na spotkaniu u Rzecznika Praw Obywatelskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Fundacja „Pro Aperte” wraz z Klubem Świadomej Młodzieży przy Fundacji Pro Aperte na spotkaniu u Rzecznika Praw Obywatelskich - Zdjęcie główne

Fundacja „Pro Aperte” wraz z Klubem Świadomej Młodzieży przy Fundacji Pro Aperte na spotkaniu u Rzecznika Praw Obywatelskich

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie

Sześć organizacji pozarządowych i inicjatyw obywatelskich oraz Kluby Świadomej Młodzieży zostało zaproszonych na spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich – Marcinem Wiąckiem. Podczas spotkania omawiane były plany kampanii „STOP przemocy”, w ramach kwietnia - miesiąca świadomości autyzmu. Kampania rozpoczęła się 2 kwietnia 2023 r. i została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Na spotkaniu Rzecznik Praw Obywatelskich podziękował organizacjom samorządowym za wkład włożony w szerzenie świadomości o spektrum autyzmu. Osobiście wręczył pamiątkowe podziękowania sześciu organizacjom pozarządowym, m.in. Fundacji „Pro Aperte” za współpracę przy organizacji spotkań lokalnych pracowników Biura Rzecznika Praw Obywatelskich z samorzecznikami i samorzeczniczkami w spektrum autyzmu oraz za pracę na rzecz podnoszenia świadomości nt. spektrum autyzmu i edukacji.

                           

Osobiste podziękowania trafiły także na ręce Klubów Świadomej Młodzieży, m.in. kutnowskiego Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji „Pro Aperte”.

W imieniu Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji „Pro Aperte”, samorzecznik Kacper, pochwalił się działaniami w kwestii sukcesu z wprowadzenia cichego dzwonka w jednej ze szkół podstawowych w Kutnie. Podczas spotkania, samorzecznicy wypowiadali się również w kontekście przemocy. Opowiedzieli jakie trudne sytuacje spotykały ich w przestrzeniach szkolnych.

Spotkanie kutnowskiej Fundacji „Pro Aperte”, to dowód na silną pozycję wśród ogólnopolskich organizacji pozarządowych. Jest to również okazja do promocji Kutna, jako miasta, które podejmuje wartościowe działania z zakresu dostępności i budowania przyjaznych przestrzeni.

 

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

w ramach #FunduszMłodzieżowy Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

   

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE