reklama
reklama

Trasy rowerowe w Łódzkiem. Sprawdź nasze propozycje na ciekawą wycieczkę [MAPY/ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Trasy rowerowe w Łódzkiem. Sprawdź nasze propozycje na ciekawą wycieczkę [MAPY/ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ŁódzkieSezon rowerowy w pełni, a pogoda zdecydowanie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Atrakcyjne i zróżnicowane trasy rowerowe można znaleźć w wielu zakątkach województwa łódzkiego. Na każdej z nich czekają zabytki, piękne pejzaże, folklor, parki krajobrazowe i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi przez nas najciekawszymi szlakami rowerowymi w Łódzkiem.
reklama

Magistrala rowerowa W-E

Łączna długość szlaku wynosi 192 km. Prowadzi przez: powiat sieradzki, zduńskowolski, łaski, pabianicki, łódzki wschodni, tomaszowski i opoczyński. Na trasie znajdują się liczne miejscowości o ważnym znaczeniu turystycznym, bogate w zabytki architektoniczne i przyrodnicze, m.in. Warta, Wolbórz, Rzgów, Inowłódz czy Tuszyn. Magistrala łączy ze sobą dwa największe zbiorniki naszego województwa – Jeziorsko i Sulejowski, będące ulubionymi miejscami wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. 

reklama

Szlak rowerowy „W centrum Polski”

Łączna długość szlaku wynosi 300 km. Przebiega on przez powiaty: kutnowski, łęczycki, zgierski oraz miasto Łódź. Na trasie szlaku szczególnie godny polecenia jest Oporów z gotyckim zamkiem na wyspie, jednym z najcenniejszych zabytków w kraju. Na trasie znajdują się także liczne zabytkowe świątynie, dawne rezydencje magnackie, szlacheckie i ziemiańskie oraz grodzisko w Tumie. Niewątpliwą atrakcją są rezerwaty przyrody, muzea czy symboliczny środek Polski w Piątku.

reklama

Magistrala rowerowa N-S 

Łączna długość szlaku wynosi 200 km. Biegnie przez powiaty: łęczycki, zgierski, pabianicki, bełchatowski i radomszczański, aż do województwa śląskiego. Na trasie szlaku leżą m.in. Łęczyca z Zamkiem Królewskim oraz liczne zabytkowe świątynie i rezydencje. Można także obejrzeć zabytkowe parki wiejskie (Porszewice, Strzyżewice), rezerwaty przyrody (Jasień, Łuszczanowiec) i największą w Polsce kopalnię węgla brunatnego Bełchatów w Rogowcu. 

reklama

Szlak rowerowy gorących źródeł

Łączna długość szlaku wynosi 195 km. Stanowi on pętlę obejmującą Łódź, Aleksandrów Łódzki, Dalików, Poddębice, Uniejów, Siedlątków, Pęczniew, Zadzim, Lutomiersk, Konstantynów Łódzki i Łódź. Prowadzi przez okolice interesujące pod względem historycznym i atrakcyjne przyrodniczo. Tytułowe gorące źródła to oczywiście Uniejów i tamtejsze termy. Na trasie szlaku możecie odwiedzić też Zoo Safari w Borysewie, zbiornik Jeziorsko, pałac w Poddębicach, klasztor Salezjanów w Lutomiersku, Muzeum Oświatowe w Bronowie oraz liczne łódzkie atrakcje turystyczne. 

reklama

Szlak Bursztynowy 

Łączna długość szlaku wynosi 250 km. Prowadzi on przez teren niemal całego województwa, obejmując historyczne ziemie: wieluńską, sieradzką, łęczycką i księstwo łowickie. Dzieli się na dwie części: Nadwarciańską i Nadbzurzańską. Na trasie nie można ominąć krasowych źródeł św. Floriana w Kochlewie, zbiornika Jeziorsko, romańskiej archikolegiaty w Tumie pod Łęczycą i skansenu w Maurzycach. Prawdziwą perełką jest pałac Radziwiłłów w Nieborowie z pięknymi ogrodami oraz Park Romantyczny w pobliskiej Arkadii. Szlak w regionie łódzkim kończy się na jego granicy w pobliżu Bolimowa, miejsca tragicznego, bo pamiętającego I wojnę światową i użycie w 1915 r. po raz pierwszy w historii gazów bojowych. Nadbzurzański odcinek szlaku to wspomnienia krwawej, prawie miesięcznej bitwy nad Bzurą. 

Szlak rowerowy „Pałace, dwory i zamki”

Łączna długość szlaku wynosi 48,5 km. Trasa zaczyna się w Krośniewicach słynących m.in. z zespołu pałacowo-parkowego Rembielińskich, a także miejsca urodzenia gen. Władysława Andersa. Szlak słynie z wielu rezerwatów przyrody, m.in. rezerwatu "Ostrowy" oraz rezerwatu leśnego "Bażantarnia"  W niewielkim oddaleniu znajdują się dwa kolejne rezerwaty: "Perna" - o pow. 15.27 ha, z lasem grądowym oraz "Dąbrowa Świetlista" - o pow. 40.13 ha, gdzie ochronie podlega dąbrowa świetlista oraz ponad 100-letni dąb bezszypułkowy. 

 
Mapy: lodzkie.pl/Traseo

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama