Reklama

Reklama

Milion złotych dla... działkowców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Milion złotych dla... działkowców - Zdjęcie główne

Milion złotych dla... działkowców z regionu łódzkiego | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Nowe drzewka, kwiatki, alejki - niebawem rodzinne ogrody działkowe w naszym regionie będą jeszcze piękniejsze. Zazielenią się i rozkwitną. Jest na to milion złotych. Kto może się o nie ubiegać?

Reklama

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji dla stowarzyszeń ogrodowych prowadzących rodzinne ogrody działkowe. To kolejny element projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.

- Robimy wszystko, by uczynić nasz region województwem ogrodów. Sprawić, by był jeszcze piękniejszy niż jest. Chciałbym, żebyśmy zaczęli postrzegać Łódzkie jako ogród Polski – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Teraz chcemy wesprzeć stowarzyszenia prowadzące rodzinne ogrody działkowe. Mamy na to milion złotych. Liczymy, że ogródki działkowe, dzięki tym środkom, zazielenią się, rozkwitną i wypięknieją.

Wnioski mogą składać stowarzyszenia ogrodowe prowadzące rodzinne ogrody działkowe w województwie łódzkim. Aby uzyskać dotację, nie jest potrzebny wkład własny. Pieniądze będzie można przeznaczyć na zakup sadzonek drzew i kwiatów. Można będzie posadzić na przykład jabłonie lub rośliny miododajne jak błękitna facelia. Wszystko zależy od wyobraźni i pomysłów działkowców – jedyny warunek jest taki, że inwestycja czy nasadzenie musi dotyczyć części wspólnej i ogólnodostępnej dla każdego działkowca.

Pieniądze mogą być też przeznaczone na budowę i modernizację alejek ogrodowych. Dotację można uzyskać również na renowację stawów i oczek wodnych oraz modernizację studni głębinowych i systemów deszczowych służących do nawadniania. Za pieniądze z dofinansowania można będzie kupić urządzenia elektrotechniczne, m.in. pompy i systemy zbierające i magazynujące wodę deszczową. Warto postawić na innowacyjność.

W województwie łódzkim mamy 300 ogródków działkowych zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców. W samej Łodzi takich miejsc jest 99. Jednak ROD-y niezrzeszone w Związku, a będące członkami innych stowarzyszeń, również mogą starać się o dotacje.

Info: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy