Reklama

Reklama

Te sprawy urzędowe załatwialiśmy w 2022 roku najczęściej. Zobacz, czy którejś... nie przegapiłeś [RANKING]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Zastanawialiście się kiedyś, które sprawy urzędowe Polacy załatwiają najczęściej? Możecie się tego dowiedzieć, sprawdzając liczbę ściągniętych przez internet wniosków. Warto to zrobić choćby po to, żeby upewnić się, że o żadnej istotnej sprawie nie zapomnieliście i nie grożą Wam upomnienie, odsetki czy kara.

Reklama

Wymiana dowodu, dodatek osłonowy, rejestracja pojazdu. Czeto jeszcze Polacy szukali w internecie?

Wzoru tych wniosków szukaliśmy w sieci. Sprawy urzędowe, których nie możesz przegapić

Przeanalizowaliśmy informacje z serwisu jakiwniosek.pl i sprawdziliśmy, które wzory wniosków były najczęściej poszukiwane, a następnie ściągane. 

Jak się okazuje, jak co roku, dużą popularnością cieszyły się sprawy z kategorii "Nieruchomości" – należą do nich pozwolenie na budowę i rozbiórkę, dodatek mieszkaniowy oraz wszystkie dodatki do ogrzewania. Równie popularne są sprawy zamieszczone w kategorii "Komunikacja", czyli wszystkie te związane z pojazdami i uprawnieniami do ich prowadzenia.

Nie tylko nieruchomości i komunikacja. Pamiętamy o 500 plus, 300 plus i wymianie dokumentów

Jak co roku bardzo często załatwianymi sprawami były: rejestracja pojazdu oraz wydanie prawa jazdy. Polacy nie rzadziej odwiedzali kategorie "Obywatel" i "Społeczeństwo", w których znajdują się sprawy związane z życiem codziennym – mowa o świadczeniach, 500 plus i 300 plus  oraz dokumentach, takich jak dowód osobisty, paszport, czy Karta Dużej Rodziny.

Nikomu nie trzeba przypominać, że miniony rok był burzliwy, m.in. ze względu na wojnę w Ukrainie. To właśnie z tego powodu liczba Ukraińców, którzy mieszkają obecnie w Polsce, jest znacznie wyższa niż przed 2022 rokiem. I to z ich powodu na stronach urzędów pojawiła się kategoria "Cudzoziemcy", w której znajdują się treści dla przybyszów z zagranicy. Sprawy dotyczące wyrobienia numeru PESEL czy świadczeń pieniężnych dla cudzoziemców również cieszyły się w zeszłym roku sporą popularnością. 

Ranking został stworzony w oparciu o grupę 6,3 mln użytkowników. Chcecie poznać szczegóły? Wróćcie do początku tekstu i zajrzyjcie do naszej galerii. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy