Reklama

Reklama

ZUS: pierwsze "trzynastki" dla emerytów jeszcze przed świętami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

ZUS: pierwsze "trzynastki" dla emerytów jeszcze przed świętami - Zdjęcie główne

ZUS: pierwsze "trzynastki" dla emerytów jeszcze przed świętami | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, pierwsze "trzynastki" trafią do emerytów i rencistów jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Aby otrzymać to świadczenie nie trzeba składać żadnego wniosku, ZUS wypłaci je automatycznie.

Reklama

ZUS wypłaci "trzynastki" wraz z kwietniową emeryturą lub rentą jednym przelewem lub przekazem. Gdy termin płatności świadczenia wypada w sobotę, niedzielę lub w inne dni ustawowo wolne od pracy, to ZUS wypłaca świadczenia przed tym dniem wolnym. Jeśli na przykład termin płatności emerytury wypada 10 kwietnia, to emeryt otrzyma swoje świadczenie wraz z trzynastką jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

Pierwsza wypłata będzie dokonana 31 marca z uwagi na to, że 1 kwietnia wypada w sobotę. Ostatni termin przypada na 25 kwietnia. 

Harmonogram wypłat to: 1 kwietnia (wypłata 31 marca), 5 kwietnia, 6 kwietnia, 10 kwietnia, 15 kwietnia,20 kwietnia, 25 kwietnia

W tym roku kwota „trzynastki” to 1588,44 brutto. 

- Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne otrzymają osoby pobierające m.in.: emerytury, renty, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające, świadczenia przedemerytalne i zasiłki przedemerytalne, a także świadczenie pieniężne przysługujące cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych - informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Trzynastkę świadczeniobiorcy dostaną pod warunkiem, że mają prawo do wypłaty jednego  z tych długoterminowych świadczeń na 31 marca br.

Info: ZUS Łódzkie

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy