Reklama

Reklama

Te świadczenia kosztują fortunę. Tylko w naszym regionie wypłacono ponad pół miliarda zł!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/ZUS

Te świadczenia kosztują fortunę. Tylko w naszym regionie wypłacono ponad pół miliarda zł! - Zdjęcie główne

Na czternaste emerytury w regionie łódzkim przeznaczono ponad pół miliarda złotych | foto poglądowe/ZUS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region W regionie łódzkim otrzymało je 454 tys. osób, 20 września ostatnia transza trafiła do emerytów i rencistów. Mowa o czternastych emeryturach - dodatkowe świadczenie tego dnia otrzymało w sumie 1,3 mln Polek i Polaków na łączną kwotę 1,5 mld złotych.

Reklama

Każdy uprawniony emeryt i rencista otrzymał już czternastą emeryturę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Trzy czwarte uprawnionych otrzymało świadczenie w pełnej wysokości, czyli 1217,98 zł na rękę. W sumie czternastkę w tym roku otrzymało ponad 7,2 mln klientów ZUS, a wydatkowana na ten cel kwota wyniosła 8,7 mld zł. 

- W województwie łódzkim  dodatkowe świadczenie otrzymało 454 tys. emerytów i rencistów. Zdecydowana większość osób w naszym województwie , bo 78 procent, otrzymała czternastkę w pełnej wysokości. ZUS wypłacił w Łódzkiem czternastki na kwotę ponad 557 mln zł – informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Prawo do czternastki mają osoby, które na 24 sierpnia 2022 r. pobierały jedno z długoterminowych świadczeń, np. emeryturę, rentę, świadczenie przedemerytalne. Pełną kwotę – 1338,44 zł brutto otrzymali emeryci i renciści, których świadczenie główne nie przekracza 2900 zł brutto. Pozostali otrzymali czternastkę pomniejszoną zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”. Świadczenie nie było jednak przyznawane, jeśli kwota czternastej emerytury była niższa niż 50 zł. To oznacza, że czternastki nie otrzymały osoby, których emerytura czy renta jest wyższa od kwoty 4188,44 zł brutto. 

Czternastki nie otrzymały także osoby, których wypłata świadczenia głównego była zawieszona na 24 sierpnia, np. z powodu przekroczenia limitów dorabiania. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne otrzymają dopiero  z chwilą wznowienia wypłaty świadczenia.

 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy