Reklama

Reklama

Długi weekend na drogach powiatu łęczyckiego. Policja podsumowuje akcję „Prędkość”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Długi weekend na drogach powiatu łęczyckiego. Policja podsumowuje akcję „Prędkość”  - Zdjęcie główne

Długi listopadowy weekend na drogach powiatu łęczyckiego. Policja podsumowuje akcję „Prędkość” | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Podczas długiego listopadowego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego przeprowadzone były działania „Prędkość”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas akcji policjanci ujawnili ponad 80 przypadków przekroczenia prędkości, zatrzymując 5 uprawnień za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Reklama

W dniach 10 i 11 oraz 14 listopada policjanci łęczyckiej drogówki przeprowadzili działania "Prędkość". Akcja miała zasięg wojewódzki i ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

- Podczas tych trzech dni mundurowi skontrolowali 94 pojazdy, ujawniając 83 przypadki przekroczenia prędkości. Pięciu kierowców straciło uprawnienia za jazdę powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym – informuje st.asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. 

Jednocześnie, policja po raz kolejny apeluje o rozsądek na drodze oraz stosowanie się do znaków drogowych i przepisów.

- Nadmierna prędkość może doprowadzić do tragedii! Niebezpiecznie może być zwłaszcza o tej porze roku, gdy wcześnie zapada zmrok. Dodatkowo mgły, deszcz i śliska nawierzchnia powoduje, że widoczność jest ograniczona, a droga hamowania się wydłuża, co przy dynamicznej sytuacji na drogach może okazać się zgubne – zaznaczają łęczyccy funkcjonariusze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE