Minionej doby policjanci w całym regionie prowadzili działania pod nazwą "Truck i Bus". Do akcji włączyli się m.in. funkcjonariusze łęczyckiej drogówki, którzy skontrolowali łącznie 29 pojazdów, w tym 14 ciężarówek i 3 autokary.
Surowe konsekwencje przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h poniosło trzech piratów drogowych.
Na drodze W703 w miejscowości Stawy zatrzymano 33-letniego kierowcę osobówki, który pędził aż 104 km/h. Okazało się, że był już wcześniej karany za przekroczenie dozwolonej prędkości.
- Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na mieszkańca powiatu łęczyckiego mandat w ramach ,,recydywy’’. W takim przypadku grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierujący otrzymał 3 tys. zł mandatu, a w związku z tym ,że przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy - wyjaśnia asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.
Tego samego dnia policjanci zatrzymali w Daszynie kierowcę dacii, który miał na liczniku 104 km/h.
22-letni kierujący hondą zatrzymany w Karkosach jechał natomiast z prędkością 103 km/h, a dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za takie przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat więzienia.
- Pamiętajmy, że kierowcy, którzy nagminnie popełniają najpoważniejsze wykroczenia, muszą liczyć się ze znacznie wyższą karą. Poważne przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, czy też złamanie zakazu wyprzedzania – to między innymi za te naruszenia prawa przepisy wprowadzają recydywę. Popełnienie tych wykroczeń dwukrotnie w ciągu dwóch lat będzie skutkowało podwójną kwotą mandatu - zaznacza oficer prasowy łęczyckiej policji.
Info: KPP w Łęczycy
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.