Reklama

Reklama

Groźny pożar w powiecie łęczyckim. Z ogniem walczyło 8 zastępów straży pożarnej [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca 8 zastępów straży pożarnej walczyło w minionym tygodniu z pożarem do którego doszło w miejscowości Gledzianów w gminie Witonia. Ogniem zajął się jeden z budynków gospodarczych, a akcja gaśnicza trwała ponad 2 godziny.

Reklama

- 25 listopada 2021 roku o godz. 6:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły oraz pobliskich budynków mieszkalnych w miejscowości Gledzianów, gm. Witonia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się budynek gospodarczy o powierzchni ok. 200 m2 – mówi asp. Grzegorz Sobiński z KP PSP w Łęczycy.

Warto wspomnieć, że w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów wody w natarciu oraz przeszukaniu pomieszczeń budynku w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych. W celu wykluczenia niewidocznych źródeł ognia używano kamery termowizyjnej.

W akcji gaśniczej udział brały 4 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, 1 zastęp z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz 3 zastępy z OSP w KSRG (OSP Witonia, OSP Topola Królewska i OSP Daszyna), łącznie 29 strażaków. 

Działania strażaków trwały nieco ponad 2,5 godziny i zakończyły się o godz. 8:44. 

Info: KP PSP w Łęczycy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE