Reklama

Reklama

Kajaki zostaną w Łęczycy na dłużej? Miasto otrzymało dofinansowanie na ten cel

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Łęczyca

Kajaki zostaną w Łęczycy na dłużej? Miasto otrzymało dofinansowanie na ten cel - Zdjęcie główne

Kajaki zostaną w Łęczycy na dłużej? Miasto otrzymało dofinansowanie na ten cel | foto UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Już wkrótce popływanie kajakiem po łęczyckim zalewie możliwe będzie nie tylko podczas Pikniku Kajakowego, ale także przez cały okres letni. Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł, które zostanie przeznaczone właśnie na ten cel. Pozwoli to na zbudowanie niezbędnej infrastruktury.

Reklama

Sejmik Województwa Łódzkiego Uchwałą nr LVI/629/23 z dnia 25 kwietnia 2023 r. udzielił Miastu Łęczyca z budżetu Województwa Łódzkiego pomocy finansowej w formie dotacji celowej w ramach zadania „Infrastruktura Turystyczna Plus 2023” w wysokości 100 000 zł na realizację projektu pn. „Budowa infrastruktury towarzyszącej, zapewniającej bezpieczny dostęp do Zalewów Miejskich w Łęczycy”.

Burmistrz Paweł Kulesza mówi, że dzięki temu dofinansowaniu możliwa będzie kontynuacja prac na zalewach i ubogacenie ich oferty.

– Od 5 lat wykonujemy różnorakie prace przy Zalewach Miejskich służące ich uatrakcyjnieniu. Pierwotnie były to prace służące ich przystosowaniu, ale teren ten ma w sobie ogromny potencjał, dlatego staramy się regularnie go ubogacać – mówi burmistrz. – Przystań kajakowa to rzecz, o której wielokrotnie wspominali sami mieszkańcy, dlatego ogromnie się cieszę, że otrzymane dofinansowanie pomoże nam w realizacji tego zadania i uczyni same zalewy miejscem tętniącym życiem w letnim okresie.

Samo zadanie będzie polegało na instalacji pomostu cumowniczego wraz z bomami cumowniczymi wzdłuż południowego brzegu zalewu, co pozwoli na utworzenie swego rodzaju przystani kajakowej. Od tego będzie już mały krok pozwalający na bezpieczne i bezpłatne korzystanie z kajaków oraz rowerków wodnych, które będą przechowywane w „hangarze” powstałym także przy zalewach.

Info: UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy