Reklama

Reklama

Komendant Powiatowy PSP w Łęczycy odchodzi ze służby. Kto zajmie jego miejsce? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy pożegnał się ze służbą. Bryg. Marcin Adamiak obejmował to stanowisko od 2022 roku. Wiemy, kto zajmie jego miejsce.

Reklama

30 stycznia 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyła się uroczystość pożegnania ze służbą  Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy, bryg. Marcina Adamiaka. Został on odwołany ze stanowiska przez Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi nadbryg. Grzegorza Janowskiego w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne.

Brygadier Marcin Adamiak w szeregi PSP wstąpił w 1994 r., rozpoczynając naukę dzienną w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po dwóch latach tam spędzonych uzyskał stopień młodszego aspiranta oraz tytuł Technika Pożarnictwa. Ówczesny Płocki Komendant Wojewódzki skierował go do Komendy Rejonowej PSP w Kutnie, pod którą wówczas podlegała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Łęczycy. W 1996 roku rozpoczął tam służbę na stanowisku d-cy zastępu, a następnie z biegiem czasu po ukończeniu w 2003 roku studiów wyższych magisterskich w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej oraz w 2009 roku studiów podyplomowych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej zajmował kolejno stanowiska: d-cy sekcji, starszego inspektora w Wydziale Operacyjno- Szkoleniowym oraz Naczelnika Wydziału Operacyjno– Szkoleniowego, zajmując się jednocześnie sprawami Obronnymi i Tajnymi oraz informatyką, wdrażając i nadzorując nowoczesne systemy teleinformatyczne oraz nr alarmowy 112. W 2006 roku został mianowany na stanowisko D-cy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kutnie będąc jednocześnie Pełnomocnikiem ds. Informacji Niejawnych. W 2010 roku został powołany na stanowisko Z-cy Komendanta Powiatowego w Kutnie, na którym spędził 12 lat, kontynuując zagadnienia informatyczne poprzez modernizację infrastruktury sieci teleinformatycznej oraz nadzorując Wydział Operacyjno-Szkoleniowy, Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą i Sekcję ds. Kwatermistrzowsko-Technicznych.

W 2022 roku został powołany przez Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego, na stanowisko Komendanta Powiatowego w Łęczycy.

W uroczystym apelu udział wzięli m.in.: Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi nadbryg. Grzegorz Janowski, Senator RP Pan Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Pan Marek Matuszewski, Starosta Łęczycki Pan Janusz Mielczarek, wicestarosta łęczycki i jednocześnie V-ce Prezes Zarządu Oddziału ZOSP RP woj. łódzkiego oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęczycy Pan Wojciech Zdziarski, Burmistrz Miasta Łęczyca Pan Paweł Kulesza, Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi bryg. Piotr Łukasik, a także funkcjonariusze i pracownicy komendy.

Łódzki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi nadbryg. Grzegorz Janowski od dnia 1 lutego 2023 r. powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy bryg. Piotra Jóźwiaka.

Piotr Jóźwiak urodził się w 1971 roku. W 1996 roku ukończył dzienne studia dla strażaków w służbie kandydackiej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. W 2002 roku uzyskał tytuł magistra w zakresie pedagogiki specjalnej i ukończył studia podyplomowe Public Relations na Uniwersytecie Łódzkim.

Zajmował kolejno stanowiska: d-ca sekcji JRG nr 2 w Łodzi, oficera operacyjnego Miasta Łodzi, rzecznika prasowego KM PSP w Łodzi, z-cy naczelnika wydziału operacyjno- szkoleniowego KM PSP w Łodzi oraz d-cy JRG nr 3 w Łodzi.

Info: KP PSP w Łęczycy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy