Reklama

Reklama

Łęczyca wyprzedaje zapasy węgla. Nie ma wcześniejszych limitów!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Łęczyca

Łęczyca wyprzedaje zapasy węgla. Nie ma wcześniejszych limitów! - Zdjęcie główne

Łęczyca wyprzedaje zapasy węgla | foto UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Łęczyca kończy dystrybucję węgla w preferencyjnej cenie. W ramach sprzedaży końcowej nie obowiązują dotychczasowe limity ilościowe i ograniczenia terytorialne.

Reklama

Ruszyła sprzedaż końcowa węgla posiadanego przez Miasto Łęczyca. Nowelizacja ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe zakłada m.in.:

1. Wydłużenie okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla. Mieszkańcy będą mogli składać wnioski o wydanie zaświadczeń potwierdzających prawo do zakupu węgla po cenie preferencyjnej do 30 czerwca br. na węgiel pozostały w gminach, co pozwoli na wyprzedanie ewentualnie posiadanych przez gminy zasobów węgla. Sprzedaż końcowa może być prowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r.

2. Brak limitu ilościowego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie od tego, czy mieszkaniec kupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, teraz będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla.

3. Węgiel dla mieszkańców innych gmin. Zgodnie z nowelizacją będzie możliwy zakup węgla przez mieszkańców innych gmin na podstawie posiadanego zaświadczenia, o ile są uprawnieni do dodatku węglowego.

Wnioski o zakup są przyjmowane w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Łęczycy od dnia 11 maja 2023 roku do wyczerpania zapasów surowca, jednak nie później niż do dnia 30 czerwca 2023 roku i rozpatrywane według kolejności wpłynięcia.

Miasto Łęczyca do sprzedaży końcowej posiada 50 ton groszku.

Cena węgla wynosi 1780 zł brutto za tonę.

Info: UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy