Reklama

"Łódzkie na plus" - podsumowane tygodnia w skrócie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Zakończenie remontu ważnej dla regionu drogi. Promowanie bezpieczeństwa na drogach Łódzkiego. Wojewódzkie obchody Dnia Seniora. Do tego inauguracja programu „Bezpieczna jazda w Łódzkiem - senior za kierownicą”. Ostatni tydzień w Łódzkiem obfitował w wiele ciekawych i pożytecznych inicjatyw.

1 października w Popielawach w powiecie tomaszowskim mieszkańcy Łódzkiego bawili się na rodzinnym pikniku. Czekała na nich moc atrakcji, m.in. pyszności przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i koncerty lokalnych artystów. Goście pikniku wzięli udział m.in. w lekcjach bezpieczeństwach w poruszaniu się po drodze, pokazach bojowych ochotniczej i państwowej straży pożarnej w Popielawach. Chętni szczepili się przeciwko COVID-19 w specjalnie przygotowanym szczepieniobusie.
Najważniejszym punktem wydarzenia było jednak oddanie do użytku drogi wojewódzkiej nr 713, połączone z konferencją na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

DW 713 to niezwykle istotny trakt komunikacyjny w naszym województwie. Odcinek przebiega przez powiaty łódzki wschodni, tomaszowski i opoczyński. Zakończona inwestycja obejmowała rozbudowę fragmentu pomiędzy Kurowicami i Ujazdem (18 km). Pochłonęła niemal 78 mln zł, z czego prawie 65 mln to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. - Była to inwestycja bardzo mocno wyczekiwana przez mieszkańców, ponieważ odcinkiem tym porusza się 11 tysięcy pojazdów dziennie. Z tego względu nie czekaliśmy ani jednego dnia z jego otwarciem – mówi marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Marszałek zainaugurowano ważny i potrzebny projekt „Bezpieczna jazda w Łódzkiem - senior za kierownicą”. Skierowany jest on do mieszkańców województwa łódzkiego 60+ posiadających prawo jazdy. Uczestnicy programu będą mogli przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego, zapoznać się z ich zmianami, a także udoskonalić umiejętności praktyczne w towarzystwie instruktora jazdy. Seniorzy będą się szkolić w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu. Zapisy już ruszyły.

Również do seniorów Łódzkiego skierowane było wydarzenie, które 6 października zorganizowano w Teatrze Wielkim w Łodzi. Tego dnia odbyły się bowiem Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora 2021.
- Myślimy o Was nie tylko dziś i nie tylko z okazji Dnia Seniora. Dziękujemy babciom, dziadkom, dziękujemy Wam wszystkim, że jesteście autorytetami i wielkim wsparciem dla młodych – mówił marszałek Schreiber, który przypomniał również o działaniach rządu na rzecz seniorów. - Rząd Mateusza Morawieckiego przygotował szereg propozycji, od trzynastej i czternastej emerytury, poprzez darmowe leki dla osób powyżej 75. roku życia, aż po programy integrujące, aktywizujące, zachęcające do tego, by wyjść i spotkać się, choćby tu – wyliczał marszałek. - Jako województwo przygotowujemy nowe rozwiązania specjalnie z myślą o Was. Karta seniora, telefon wsparcia dla osób powyżej 60. roku życia, granty na wydarzenia organizowane przez różne organizacje. Nasza ostatnia propozycja to program „Bezpieczna jazda w Łódzkiem - senior za kierownicą”.
W programie obchodów znalazły się występy laureatów XXI i XXII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, seniorzy oglądali także balet „Grek Zorba”.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE