Reklama

Reklama

Łódzkie na plus – podsumowanie tygodnia w skrócie

Opublikowano: pon, 8 lis 2021 09:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Rekordowa dotacja omówiona na forum gospodarczym Ponad 1,8 mld zł z Polskiego Ładu trafi do samorządów z regionu na inwestycje. Z tego 94 mln zł otrzymał samorząd województwa łódzkiego. Sejmik już zajął się tematem - zostaną wydane na transport.

Reklama

Za pieniądze pozyskane od rządu wyremontowanych zostanie 150 km dróg wojewódzkich i zakupionych 20 autobusów hybrydowych. Wszystko po to, żeby usprawnić dojazd mieszkańców regionu do przystanków kolejowych. W ten sposób zarząd województwa kontynuuje likwidację białych plam komunikacyjnych w regionie.
- Nigdy w historii tak duże pieniądze nie trafiły do samorządów województwa łódzkiego. Te środki trafią bezpośrednio do samorządów, czyli tak naprawdę do mieszkańców – cieszy się marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Autobusy mają łączyć małe miejscowości z siecią połączeń kolejowych w Łódzkiem. Przewidywana wartość inwestycji to 32 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 27 mln 200 tys. zł. Dzięki drugiemu projektowi autobusy będą jeździć po równych drogach, bo dzięki 70-milionowej inwestycji przy 66 mln zł rządowego wsparcia zmodernizowanych zostanie 150 km dróg razem z poboczami.
Żeby mieć pewność, że pieniądze trafią do Łódzkiego, natychmiast zwołana została nadzwyczajna sesja Sejmiku i wpływy zostały zapisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Łódzkiego.
Program Polski Ład – siłą rzeczy – był tematem wiodącym podczas XIV Forum Gospodarczego Województwa Łódzkiego. Ale tegoroczne Forum dotykało nie tylko wielkich pieniędzy i odnajdowania się gospodarki w pandemii. Dużo emocji wzbudzały tematy dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego i w ogóle ekologicznej kolei. Popularnością cieszyły się wykłady motywacyjne, a wśród prowadzących byli m.in. trener reprezentacji Polski siatkarzy oraz ich motywator z czasów, kiedy zostawali mistrzami świata. Na uroczystej gali poznaliśmy laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”. Nagrodę Zarządu Województwa Łódzkiego otrzymał Instytut Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy w Skierniewicach.

 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE