Reklama

Reklama

W powiecie łęczyckim powstał nowy basen. Co tam znajdziemy? Kiedy otwarcie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca W Topoli Królewskiej w powiecie łęczyckim powstała nowa pływalnia. Wiemy, kiedy można spodziewać się otwarcia obiektu. Jakie atrakcje tam znajdziemy?

Reklama

Gmina Łęczyca poinformowała o tym, że zakończyły się prace związane z budową pierwszej w powiecie łęczyckim krytej pływalni, zlokalizowanej przy budynku Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka  w Topoli Królewskiej. 

- Od 2021 roku byliśmy świadkami powstawania obiektu, który już lada moment stanie się miejscem, gdzie zarówno Ci młodsi, jak i starsi będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pływackie. Mimo, iż obiekt nie należy do największych, w swoich murach pomieścił basen główny o wymiarach 8,50m x 16,50m z czterema torami, a także brodzik dla najmłodszych, zjeżdżalnię z rynną hamowną, jacuzzi, suchą saunę, szatnie z wyposażeniem. Na dachu natomiast zamontowana została instalacja fotowoltaiczna o mocy 40kW, która pozwoli zabezpieczyć obiekt w energię elektryczną, pozyskiwaną z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii – wyliczają władze gminy Łęczyca.

Pływalnia jest dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla osób poruszających się na wózkach zainstalowano windę wewnątrz korytarza głównego bezpośrednio przy wejściu, natomiast w samej hali basenowej można skorzystać m.in. z platformy mobilnej ułatwiającej samodzielne wejście niepełnosprawnego pływaka do basenu. 

- Na plaży basenowej wydzielano miejsca do ustawienia leżaków dla użytkowników basenu. Aktualnie trwa załatwianie wszelkich formalności mających na celu dopuszczenie obiektu do użytkowania. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, już w lutym pływalnia zostanie oficjalnie otwarta – zapowiada gmina.

Obiekt w głównej mierze przeznaczony będzie dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Łęczyca. Będzie to dla nich szansa na zdobycie lub udoskonalenie swoich umiejętności pływackich, a także rozwój ruchowy i poprawę zdrowia dziecka. 

- W godzinach popołudniowych, po zakończonych zajęciach szkolnych, pływalnia będzie udostępniana odpłatnie wszystkim zainteresowanym osobom – informują władze gminne.

Na budowę pływalni Gmina pozyskała środki zewnętrzne z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 2 179 000 zł, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 3,5 miliona złotych, a także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 180 tysięcy złotych. 

Wykonawcą, który podjął się realizacji tego przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A.

info: Gmina Łęczyca

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy