Reklama

Reklama

Ochotnicze Straże Pożarne z nowymi wozami. Wsparcie otrzyma również powiat łęczycki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Ochotnicze Straże Pożarne z nowymi wozami. Wsparcie otrzyma również powiat łęczycki - Zdjęcie główne

675 wozów strażackich dla Ochotniczych Straży Pożarnych | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca W środę, 22 lutego br. wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2023 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów. Wsparcie otrzyma również jednostka z powiatu łęczyckiego. 

Reklama

675 wozów strażackich dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Jednostki OSP z całego kraju zostaną wyposażone w 675 nowych wozów strażackich. To ogromne wsparcie, dzięki któremu druhowie szybciej dotrą do miejsca wypadku czy pożaru. Sprzęt pozwoli na ratowanie życia oraz mienia obywateli.

- W tym roku będzie to rekordowa liczba 675 wozów strażackich dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Chyba nigdy nie było takiej liczby wozów strażackich przekazywanych w jednym roku dla Ochotniczych Straży Pożarnych – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

48 wozów trafi do naszego województwa, w tym do powiatu łęczyckiego. Nowym pojazdem będzie mogła cieszyć się Ochotnicza Straż Pożarna z Daszyny. 

Ochotnicze Straże Pożarne w tym roku zostaną także wyposażone w inny sprzęt strażacki. Na ten cel rząd przekaże ponad 236 milionów złotych. Pozwoli to na zakup m.in.:

  • środków ochrony osobistej (mundury, hełmy, buty ochronne);
  • sprzętu łączności, uzbrojenia (pilarki do drewna i metalu);
  • sprzętu ratowniczo-gaśniczego (pompy, węże).

 

Misja strażaków

Zawód strażaka jest wyjątkowy – chroni na co dzień bezpieczeństwo Polek i Polaków. Akcje, w których Ochotnicze Straże Pożarne biorą udział to nie tylko pożary (domów, lasów lub innych miejsc), ale także powodzie, wichury, wypadki drogowe, kolejowe.

Wszyscy strażacy udzielają także wsparcia innym potrzebującym. „Dzisiaj polscy strażacy w tej strasznej tragedii, w Turcji, ratowali ludzi, wyciągając z gruzów i prowadzili bardzo odważne akcje ratunkowe” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Info: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy