Policja w walce z pijanymi kierowcami
- Konsekwencje prawne za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to wysoka grzywna, zatrzymanie prawa jazdy i kara do 3 lat więzienia. Ale warto pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu może być przyczyną zdarzeń drogowych, co w konsekwencji naraża innych użytkowników dróg na utratę zdrowia, a nawet życia – podkreśla aspirant sztabowy Mariusz Kowalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Łęczycy.
Dlatego policjanci prowadzą działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości. Tak było 24 czerwca 2024 roku podczas akcji „Trzeźwość”.
- Od wczesnych godzin porannych w rożnych punktach na terenie powiatu policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Kontroli poddano ponad 200 kierowców, z czego pięciu wsiadło za kierownicę pod jego działaniem – relacjonuje aspirant sztabowy Mariusz Kowalski.
Apele mundurowych
O godzinie 7.30 28-latek mając ponad pół promila alkoholu jechał volkswagenem, a kierowca scani zatrzymany 3 minuty później w Topoli Królewskiej miał 0,82 promila alkoholu w organizmie. Kolejnych trzech jechało rowerami, a jeden z nich miał ponad 2 promile.
- Apelujemy o zdecydowaną reakcję wobec pijanych kierowców. Gdy widzimy, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa nie bądźmy obojętni i wezwijmy policję. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości – przypomina oficer prasowy KPP Łęczyca.
Policja przypomina, że nietrzeźwy kierowca to zagrożenie dla niego samego, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.