Reklama

Reklama

Promesy na siedem nowych wozów strażackich dla OSP. Każdy o wartości blisko miliona złotych [zdjęcia]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Promesy na nowe wozy strażackie otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne z naszego regionu. Pojazdów ma być siedem, a każdy wart blisko miliona złotych.

Reklama

Promesy na zakup nowych wozów strażackich

31 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu rozdano promesy na zakup samochodów ratowniczo gaśniczych dla OSP z naszego regionu. Powiaty, które otrzymają pojazdy:

- łęczycki - OSP Daszyna,
- łowicki - OSP Kiernozia,
- pabianicki - OSP Kazimierz
- OSP Dłutów,
- poddębicki - OSP Niewiesz,
- zgierski - OSP Parzęczew,
- OSP Stryków
 
Promesy wręczał z-ca Komendanta Głównego nadbryg. Krzysztof Hejduk. Obecni przy tym byli: Łódzki Komendant Wojewódzki nadbryg. Grzegorz Janowski oraz z-ca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Paweł Malinowski, koordynator do spraw OSP. 
 
Nowych samochodów ratowniczo gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych ma być siedem: dwa ciężkie, trzy średnie i dwa lekkie. Średnia wartość każdego z pojazdów wynosi ok. 950 000 zł. 
Wydarzenie śledziło wielu  dziennikarzy z lokalnych i ogólnopolskich stacji. Po części oficjalnej rozpoczęły się wywiady dla prasy. Obecni na spotkaniu strażacy, urzędnicy i politycy prócz gratulacji składali wszystkim świąteczne życzenia. Po uroczystości został zorganizowany poczęstunek.

Straż pożarna Łódzkie. Dotacje za miliony złotych

Dwa lata temu pisaliśmy o promesach w naszym województwie. OSP z województwa łódzkiego otrzymało promesy na zakup wozów strażackich. Dodatkowo 6 jednostek OSP włączono do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Uroczystość odbyła się we wtorek 8 czerwca 2021 r. na terenie Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi. 

Jak informował Jędrzej Pawlak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, wręczono promesy na zakup 22 samochodów.

Całkowita suma dotacji to ponad 17 mln zł, środki te pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (4,8 mln zł), dotacji dla jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG 3,1 mln zł), dotacji MSWiA dla jednostek spoza krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (2 mln zł) oraz środków z odpisów z firm ubezpieczeniowych będących w dyspozycji Komendanta Głównego PSP (0,8 mln zł).

 
 
 

Artykuł pochodzi z portalu tuzgierz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy