Tegoroczny XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się w dniach 9 – 10 lipca w godz. 12.00 – 18.00. Każda z grup rekonstrukcyjnych biorących udział w turnieju, wystąpi ze swoim programem dwukrotnie w ciągu każdego dnia. Na dziedzińcu zamkowym pojawią się grupy, które już gościliśmy w naszym mieście.
Nie pierwszy raz zawita do nas AMM ARCHERY. Członkowie zespołu prezentują łucznictwo historyczne i po mistrzowsku posługują się łukiem wschodnim. Gwiazdą grupy jest Anna Sokólska – mistrzyni świata w łucznictwie konnym.
Ponownie zawita do nas Akademia Szermierzy z Warszawy. Jej członkowie to prawdziwi znawcy średniowiecznych technik fechtunku, wzorowanych na zachowanych w Europie źródłach pisanych. W czasie pokazów posługują się m. in. mieczem długim, puginałem, włócznią i mieczem jednoręcznym.
Publiczność turniejowa z zainteresowaniem obejrzy na pewno ciężkozbrojnych rycerzy z Bractwa Rycerskiego Ogrodzieniec Grupa Dextrarius. Wystąpią na otwarciu i na zakończenie turnieju. Zaprezentują m. in. widowiskowe starcia w szrankach z kopiami.
Emocje towarzyszyć będą widzom w czasie pokazów kaskaderskich w brawurowym wykonaniu jeźdźców z Apolinarski Group. Zobaczymy m.in. dżygitówkę oraz woltyż kozacki.
Na turniej przybędą też zaprzyjaźnieni z Łęczycą łucznicy z grupy Sagittari St. Georgi. Wykażą się przed publicznością swoimi umiejętnościami w strzelaniu z łuku oraz swobodą w posługiwaniu się różnego rodzaju bronią czarnoprochową.
Widzowie, którzy zasiądą w tym roku na trybunach z przyjemnością obejrzą pokaz ptaków drapieżnych. Prowadzący pokaz – szef grupy Vancos nie ma sobie równych w nawiązywaniu kontaktu z publicznością. Jest też mistrzem w prezentowaniu umiejętności swoich ptasich podopiecznych.
Grupy i stowarzyszenia, dla których wizyta w Łęczycy będzie pierwszą, przedstawimy bliżej już wkrótce.
Więcej informacji o programie imprezy na plakacie w galerii zdjęć.
Info: Muzeum w Łęczycy
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.