reklama
reklama

Rolnicy spod Łęczycy na ryneczku w Łodzi. Co i za ile można kupić? [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

Rolnicy spod Łęczycy na ryneczku w Łodzi. Co i za ile można kupić? [zdjęcia] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
45
zdjęć

W Łodzi marszałkowskie ryneczki działają w dwóch miejscach: przy Porcie Łódź i niedaleko Manufaktury. Tym razem z naszym obiektywem udaliśmy się na ulicę Drewnowską | foto Joanna Chrzanowska

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości ŁęczycaNabiały, wędliny, miody, mięso, ryby, warzywa, owoce, ciasta i pieczywo - na targach prosto od rolnika nie brakuje swojskich produktów. W Łodzi marszałkowskie ryneczki działają w dwóch miejscach: przy Porcie Łódź i niedaleko Manufaktury. Tym razem z naszym obiektywem udaliśmy się na ulicę Drewnowską. Spotkaliśmy tam m.in. mieszkankę powiatu łęczyckiego.
reklama

Na ryneczki prosto od rolnika w Łodzi przyjeżdżają gospodarze z całego województwa. 

Na ryneczek przy Drewnowskiej przyjeżdżają rolnicy z całego województwa

To rolnicy, pszczelarze, cukiernicy, piekarze, producenci mięsa. Łodzianie doceniają ich produkty.

- Klienci przychodzą tutaj po jakość. Wiedzą, że znajdą tu naprawdę dobrą żywność. Sama mam warzywa, np. marchewkę, buraki, fasolę, cebulę, sprzedaję też jajka. Ale to tutaj kupuję na przykład nabiał i inne niezbędne produkty na niedzielny obiad - mówi Renata Rytczak, która na ryneczku prosto od rolnika sprzedaje warzywa. Kobieta prowadzi z mężem 5-hektarowe gospodarstwo w powiecie łęczyckim.

Renata Jadczyk od 14 lat prowadzi z mężem pasiekę. Małżeństwo mieszka w miejscowości Dobra Nowiny w gminie Stryków w powiecie zgierskim. W ich pasiece znajduje się 80 rodzin pszczelich.

reklama

- Na pasiece pracuje głównie mąż, ja z kole wiruję miód, nalewam do słoików, sprzedaję - mówi pani Renata. - Bakcyla do pszczół mąż odziedziczył po dziadku, dużo też czytał. 

Kobieta niestety niejednokrotnie została użądlona przez pszczołę. Zwykle kończyło się to zastrzykiem z adrenaliny i wizytą w szpitalu.

- Od półtora roku się odczulam i widzę efekty - dodaje Renata Jadczyk.

Na ryneczku prosto od rolnika można kupić także mięso, domowe pierogi, domowe pieczywo i ciasta. Są też domowe pączki, ich rozmiar robi znaczenie.

- Sprzedaję pieczywo razowe, żytnie, pszenno-żytnie - mówi Julia Stefańczyk z Dobrońskiej Manufaktury Chleba (powiat pabianicki). 

Poza owocami i warzywami można też zaopatrzyć się w soki. 

reklama

- Mam ponad 5 tys. krzaków pigwowca. Na 2,5 hektarach ziemi. Zaczynałem od sadzenia plantacji z pestek. Dzięki temu udało się zbić koszty, w innym przypadku musiałbym wydać worek pieniędzy na sadzonki. Przyjeżdżam na rynek nie tylko do Łodzi, jeżdżę do Warszawy, Bełchatowa czy Opoczna - mówi Mateusz Parol z Plantacji Potok ze Smardzewic.

Zastanawiacie się, jakie są ceny na ryneczku prosto od rolnika? Ile kosztują włoszczyzna, buraki, chleby, ciasta? Ceny zobaczycie w naszej galerii. Dodajmy, że ryneczki to inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

reklama

 

 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama