Reklama

Reklama

Ścieżka rowerowa zamiast kolejki wąskotorowej? "Mamy już zgodę PKP jako właściciela terenu"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Łęczyca

Ścieżka rowerowa zamiast kolejki wąskotorowej? "Mamy już zgodę PKP jako właściciela terenu" - Zdjęcie główne

Miasto Łęczyca planuje zagospodarować tory nieużywanej kolejki wąskotorowej i przekształcić ją w ścieżkę rowerową | foto UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Miasto Łęczyca planuje zagospodarować tory nieużywanej kolejki wąskotorowej i przekształcić ją w ścieżkę rowerową. Jak zapewniają władze, może to być niezwykle ciekawa alternatywa transportu dla miłośników rowerów i nie tylko. W tej sprawie zostały podjęte już pierwsze działania.

Reklama

Na terenie Łęczycy znajdują się pozostałości po kolejce wąskotorowej, która powstała na początku XX wieku z myślą obsługi cukrowni. Lata powojenne przyniosły rozszerzenie działalności łęczyckiej „ciuchci” na przewozy pasażerskie. W dobie niezbyt rozwiniętej mechanizacji spełniała ona rolę środka transportu, którym mieszkańcy pobliskich wsi dojeżdżali na łęczyckie jarmarki, do szkół czy też pracy.

Kolej ta była nieodzownym elementem łęczyckiego krajobrazu do początku lat 90-tych, kiedy to została zamknięta. Dziś teren po kolejce stanowi zabytkową część naszego miasta, niestety, niezbyt chlubnie wyglądającą.

- Jest to teren niezwykle ważny, bo łączy północny i południowy kraniec Łęczycy, doprowadza mieszkańców nad łęczyckie zalewy, które tworzą wspaniałą ofertę rekreacyjno-wypoczynkową - podkreśla burmistrz miasta, Paweł Kulesza.

Burmistrz dodaje, że podjęto już pierwsze działania mające na celu realizację przedsięwzięcia. 

- Zależy nam na tym, aby infrastruktura zyskiwała spójny charakter, była wygodna i komfortowa dla mieszkańców. Stąd pomysł, aby przejąć torowisko i przekształcić je w ścieżkę rowerową. Mamy już zgodę PKP jako właściciela terenu na nieodpłatne przekazanie terenu. Pozostały nam ważne zadania do zrealizowania, aby móc myśleć o inwestycji. Musimy dokonać wyceny infrastruktury oraz podjąć uchwałę w zakresie wyrażenia zgody na przejęcie terenu – mówi. 

Info: UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy