Reklama

Reklama

Szykuje się kolejna drogowa inwestycja w powiecie łęczyckim. Podpisano umowę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Łęczycy

Szykuje się kolejna drogowa inwestycja w powiecie łęczyckim. Podpisano umowę - Zdjęcie główne

Kolejne drogi w powiecie łęczyckim doczekają się przebudowy | foto Starostwo Powiatowe w Łęczycy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Kolejne drogi w powiecie łęczyckim doczekają się przebudowy. Podpisano już umowę, teraz pozostaje jedynie czekać na rozpoczęcie inwestycji.

Reklama

12 kwietnia w budynku Starostwa Powiatowego w Łęczycy podpisano umowę na remont dróg w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład „Program Inwestycji Strategicznych”. W wydarzeniu uczestniczyli starosta łęczycki Janusz Mielczarek, wicestarosta Wojciech Zdziarski oraz prezes Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o z Piotrkowa Trybunalskiego, Marek  Kijanowicz.

W ramach zadania pod nazwą „Remont dróg powiatowych nr 2500E, 2503E w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku Mazew-Jarochówek, Olesice-Witonia” przewiduje się wykonanie nakładki bitumicznej jezdni oraz poprawę poboczy.

- W miejscach, gdzie pozwala na to szerokość pasa drogowego, zostaną wykonane rowy przydrożne i inna infrastruktura, w tym skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi, przepusty pod drogą i zjazdami, rowy przydrożne, indywidualne zjazdy, oznakowanie pionowe drogi. Wykonana zostanie konserwacja rowów i wymienione zostaną na tym odcinku krawężniki, chodniki, obrzeża oraz trylinka na zjazdach - informuje Starostwo Powiatowe w Łęczycy

Wynagrodzenie wykonawcy za cały zakres umowy wynosi 5 335 329,78 zł brutto. Termin zakończenia realizacji zadania zaplanowany jest na 31 października 2023 roku.

- Należy przy tym podkreślić, iż realizacja przedmiotowej inwestycji stanowi kolejny etap działań władz powiatu łęczyckiego mających na celu modernizację powiatowej infrastruktury drogowej. Pozwoli to nie tylko na poprawę ogólną komunikacji po drogach powiatowych, ale przede wszystkim w istotny sposób wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu okolicznych mieszkańców - dodaje Starostwo.

Info: Powiat Łęczycki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy