reklama
reklama

Tajemnice słowiańskich legend. Niezwykła impreza niedaleko Łęczycy

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁęczycaSkansen w Kwiatkówku i Grodzisko w Tumie zapraszają na niezwykłe wydarzenie „Strasznie Ciekawe Biennale w Połowie Wakacji”, które odbędzie się 28 lipca w godzinach 12:00-16:00. W malowniczej scenerii uczestnicy będą mieli okazję poznać fascynujący świat słowiańskich mitów oraz legend.
reklama

Słowiańskie strachy 

Skansen w Kwiatkówku oraz Grodzisko w Tumie serdecznie zapraszają na fascynujące wydarzenie pt. „Strasznie Ciekawe Biennale w Połowie Wakacji”. To niezwykła okazja, aby zgłębić bogaty świat słowiańskich legend i mitów w artystycznej atmosferze.

Strasznie - bo będą strachy, ciekawe - bo będą najróżniejsze opowieści, biennale - bo co dwa lata i w połowie wakacji i środku Polski.

Wydarzenie odbędzie się 28 lipca (niedziela) w godzinach 12:00-16:00 w malowniczym Kwiatkówku 26 a, w Łęczycy. Spotkanie poprowadzi uznany ekspert, prof. UWM Stanisław Czachorowski, który wprowadzi nas w tematykę warsztatów obejmujących strachy słowiańskie, demony przyrody oraz magiczne rośliny i zwierzęta. Dzieci i dorośli będą mieli okazję poznać tajemnice rusałek, południc, lecichów, topielic, przeklętych panien a także wielu innych istot, które od wieków budzą grozę i fascynację.

reklama

To już druga edycja plenerowego spotkania, które w zeszłym roku przyciągnęło wielu pasjonatów sztuki i folkloru. Uczestnicy będą malować straszliwe stwory z okolic Łęczycy na drewnianych krążkach, tworząc niepowtarzalne prace, które następnie zostaną wyeksponowane na strachu na wróble lub płocie skansenu – tak jak miało to miejsce w zeszłym roku z doniczkami.

- Niech straszą i odstraszają moce nieczyste, wiedźmy i czarownice. I niech uczą o przeszłości, teraźniejszości i zawiłościach komunikacji międzyludzkiej. Wspomagać nas będzie Boruta z Łęczycy oraz wyschnięte moczary w Dolinie Bzury. I etnograficzne opowieści. - dodają organizatorzy.

reklama

Warsztaty będą nie tylko artystyczną zabawą, ale również sposobnością do poznania lokalnych legend i opowieści, które będą mieściły się w nazwach zaklętych w gatunkach roślin i zwierząt. Będzie to zatem spotkanie przyrodnicze, artystyczne i społeczno-kulturowe, sprzyjające wymianie myśli i doświadczeń.

Organizatorzy, Skansen w Kwiatkówku oraz Grodzisko w Tumie, oddział Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, zapewniają wszystkie niezbędne materiały – farby, pędzle, a także atmosferę wspólnego tworzenia i odkrywania.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama