reklama
reklama

Trzęsienie ziemi w naszym województwie. Mogło być odczuwalne w promieniu wielu kilometrów

Opublikowano:
Autor:

Trzęsienie ziemi w naszym województwie. Mogło być odczuwalne w promieniu wielu kilometrów - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości ŁęczycaW naszym województwie odnotowano trzęsienie ziemi. Wstrząsy mogły być odczuwalne w promieniu około 150 kilometrów.
reklama

Trzęsienie ziemi w centralnej Polsce

O tym fakcie informuje serwis LastQuake. Z przekazanych przez to źródło informacji wynika, że do trzęsienia ziemi doszło około 55 kilometrów na południowy zachód od Łodzi i trzy kilometry od Szczercowa w powiecie bełchatowskim.

Według LastQuake zdarzenie miało miejsce 2 września tuż przed północą na głębokości kilometra i miało siłę 3,5 w skali Richtera.

Informacja o trzęsieniu już obiegła media społecznościowe i wysyp całej masy komentarzy.

Część z internautów zauważa, że sytuacja prawdopodobnie miała związek z pracami przy odkrywce kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie.

- To nic niezwykłego. Wstrząsy są związane z pracami wydobywczymi w kopalni odkrywkowej – zauważa jeden z internautów.

To nie pierwsze takie zdarzenie. Niemal równo rok temu, 20 września 2023 roku, w odkrywce Szczerców także doszło do trzęsienia. Zdarzenie komentował koncern PGE GiEK, który przekazał, że wstrząs sejsmiczny miał siłę 3,6 w skali Richtera. 

- Wstrząs zlokalizowany był w rejonie południowo-wschodnim wyrobiska i nie spowodował zagrożenia bezpieczeństwa ludzi oraz ruchu Zakładu Górniczego, nie spowodował także szkód w obiektach kopalni i na zewnątrz - informowało naszych kolegów z portalu Dzień Dobry Bełchatów Biuro komunikacji w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. 

Z przeważającej części komentarzy wynika, że większość mieszkańców regionu i województwa łódzkiego nie odczuła wczorajszej nocy wstrząsów.

- Radomsko ponoć odczuło, ale nie potwierdzę, bo ja żadnego wstrząsu nie czułam – pisze jedna z internautek.

 

- Łódź, niestety po dniu pełnym emocji padłam spać. Co prawda obudziłam się o północy, ale nie wiem, czy to w wyniku wstrząsu. Być może zbieg okoliczności – dodaje kolejna.

Dodajmy, że zdecydowanie mocniej ziemia zatrzęsła się w listopadzie 2014 roku, gdy sejsmografy pokazały 4,4 w skali Richtera. Jednak najsilniejszy wstrząs na kopalni zanotowano w 1980 roku.

Wówczas trzęsienie miało siłę 4,7 stopnia w skali Richtera i było odczuwalne w Bełchatowie. Świadkowie tamtych wydarzeń wspominali, że przerażeni mieszkańcy wychodzili z 11-piętrowych bloków, obawiając się, że te... się zawalą.

[AKTUALIZACJA]

Wczorajsze zdarzenie - jak informuje portal Dzień Dobry Bełchatów - zostało potwierdzone przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna 

- W Polu Szczerców odnotowano wstrząs sejsmiczny o niewielkiej magnitudzie. Wstrząs zlokalizowany był w rejonie południowym wyrobiska i nie wpłynął na bezpieczeństwo pracowników, ruch Zakładu Górniczego, ani na obiekty kopalni i zewnętrzne - przekazała DD Bełchatów Anna Woźna, kierownik sekcji komunikacji w PGE GiEK.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama