reklama
reklama

Urzędnicy muszą oszczędzać energię. Jakie dostali zalecenia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (pixabay.com)

Urzędnicy muszą oszczędzać energię. Jakie dostali zalecenia? - Zdjęcie główne

Pracownicy gminy w Piątku będą ograniczać zużycie prądu i ogrzewania | foto poglądowe (pixabay.com)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁęczycaGmina Piątek informuje o działaniach, które mają zostać podjęte by zredukować zużycie energii elektrycznej. Lista jest dość długa i znajdują się na niej m.in. zalecenia dla pracowników.
reklama

Niedawno w życie weszła ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. 

- Ta ustawa obliguje samorządy już od 1 grudnia br. do całkowitego zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o 10%. Spadek dochodów z PIT w połączeniu ze wzrostem wydatków bieżących, wzrostem cen energii elektrycznej i gazu, wysoką inflacją – spowodowało, że gminy znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Wdrożenie programu oszczędnościowego przez Gminę Piątek pozwoli na zachowanie ciągłości świadczenia usług publicznych – informują władze Piątku.

reklama

Oszczędności energii elektrycznej, ciepła i zużycia wody dotyczą Urzędu Miejskiego, gminnych szkół i przedszkoli oraz wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy, tj. Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Centrum Usług Wspólnych, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury.

W budynkach użyteczności publicznej w dni wolne od pracy oraz po zakończeniu pracy ogrzewanie będzie redukowane do niezbędnego minimum.

reklama

Także oświetlenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków musi być maksymalnie ograniczone. Dotyczy to np. punktów świetlnych przed wejściami.

Mają być wprowadzone usprawnienia organizacyjne i działania edukacyjno-informacyjne. Urzędnicy mają racjonalnie korzystać z energii elektrycznej.

- Pracowników zobligowano do: niedogrzewania i nie wychładzania pomieszczeń, drukowanie jedynie niezbędnych dokumentów, wyłączania urządzeń, których nie używają, a znajdują się w trybie czuwania lub uśpienia. W miarę możliwości  rezygnacja z oświetlenia sztucznego na rzecz naturalnego, efektywnego użytkowania klimatyzacji – wylicza gmina Piątek.

reklama

Władze gminne zapewniają, że takie działania oszczędnościowe stworzą możliwość na realizację obowiązku określonego w art. 37 w/w ustawy.

info: Gmina Piątek

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama