Reklama

Reklama

Kłopoty łęczyckiego schroniska. Czy grozi mu zamknięcie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (pixabay.com)

Kłopoty łęczyckiego schroniska. Czy grozi mu zamknięcie? - Zdjęcie główne

Kłopoty łęczyckiego schroniska. Czy grozi mu zamknięcie? | foto poglądowe (pixabay.com)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Do biura poselskiego jednej z posłanek z naszego okręgu dotarły informacje o tym, że łęczyckiemu schronisku dla zwierząt grozi zamknięcie. Co jest tego przyczyną i co dalej w tej kwestii?

Reklama

O sprawie poinformowała posłanka z naszego okręgu - Paulina Matysiak. Do jej biura poselskiego wpływają informacje o tym, że schronisko dla zwierząt w Łęczycy może przestać funkcjonować.

- Powodem ma być brak pieniędzy na dostosowanie placówki do nowych standardów z rozporządzenia ministra rolnictwa – mówi Paulina Matysiak.

Parlamentarzystka wysłała do resortu rolnictwa interpelację w sprawie nowych wytycznych dla schronisk. Pyta w nim, czy przewidywana jest pomoc finansowa dla samorządów na dostosowanie placówek do wymagań z rozporządzenia. 

- Zwraca przy tym uwagę, że samorządy w gorszej sytuacji mogą być zmuszone do zamknięcia schronisk, a wtedy zapewnienie odpowiedniej opieki dla bezdomnych zwierząt będzie bardzo utrudnione. Może się okazać, że osoby chcące pomóc choremu zwierzęciu będą zmuszone do podróży nawet kilkudziesięciokilometrowych, bo w ich miejscowości nie będzie innych opcji – informuje biuro poselskie Pauliny Matysiak.

Posłanka pyta też, czy resort dostaje już sygnały o możliwych zamknięciach schronisk.

Paulina Matysiak zwróciła się także do łęczyckiego samorządu z prośbą o informacje dot. opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

- W interwencji skierowanej do burmistrza pyta o to, co stanie się z podopiecznymi schroniska w razie zamknięcia i czy decyzja o tym już zapadła. Prosi też o sprecyzowanie wymagań, które schronisko musiałoby spełniać, żeby móc dalej funkcjonować i jakie działania podjął samorząd, żeby je dostosować – podaje biuro poselskie posłanki.

Paulina Matysiak pyta także o to, jak wygląda współpraca z sąsiednimi samorządami w tej sprawie oraz co robi miasto, by ograniczyć liczbę bezdomnych zwierząt.

Paulina Matysiak zapowiada, że poinformuje o odpowiedziach udzielonych przez samorząd Łęczycy i ministerstwo, dlatego od razu po pojawieniu się tych pism na pewno o tym doniesiemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy