Reklama

Reklama

„W pościgu za zorzą polarną”: spotkanie podróżnicze z Arkiem Wójcikiem [FOTO]

Opublikowano: pt, 19 lis 2021 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy był Arek Wójcik – podróżnik, fotograf i informatyk. To kolejne spotkanie w ramach projektu „Łęczyckie wyprawy literackie”.

Reklama

Spotkanie z Arkiem Wójcikiem odbyło się 17 listopada w łęczyckiej bibliotece. Zaproszony gość podzielił się z publicznością opowieścią o rodzinnej wyprawie przez Norwegię w poszukiwaniu zorzy polarnej. Opowieść opatrzona została pięknymi zdjęciami zorzy, jak i niezwykłych norweskich krajobrazów. 

Spotkanie było też okazją do posłuchania praktycznych wskazówek jak przygotować się do wyprawy, której celem jest obserwacja tych zjawisk świetlnych. Zgromadzeni dowiedzieli się dużo o naturze zjawiska oraz o tym z jakich aplikacji i stron internetowych można skorzystać, by je przewidzieć i zlokalizować, a także jak fotografować zorzę polarną. 

W wydarzeniu uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy wraz z wychowawczyniami.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Łęczyckie wyprawy literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Info: MiPBP w Łęczycy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE