Reklama

Reklama

„Wymazana granica” w łęczyckiej bibliotece. Przed nami wyjątkowe spotkanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i autorem książek, Tomaszem Grzywaczewskim. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy czwartek.

Reklama

Tomasz Grzywaczewski pojawi się w łęczyckiej bibliotece już w ten czwartek, 21 października o godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Wymazana granica. Śladami II Rzeczypospolitej”. 

„Wymazana granica” to reporterska wyprawa wzdłuż granic II RP – od Kaszub, przez Wielkopolskę, Śląsk, Bieszczady, po Kresy Wschodnie, Mazury i Pomorze. Autor odnajduje ostatnich pamiętających przedwojenne granice i ich znikanie – nad Bałtykiem, na Śląsku Cieszyńskim, w wioskach Bojkowszczyzny, wysiedleńców z akcji „Wisła”, ocalonych z rzezi na Wołyniu, mieszkańców dawnych rubieży Polski na Huculszczyźnie, Pokuciu, Polesiu, nad Dźwiną i na krańcach Litwy. 

Opowieść o tym, jak dziś żyje się przy nieistniejącej granicy, snują także nieliczni dobrowolni strażnicy pamięci oraz młodzi, którzy pragną żyć jak w XXI wieku przystało, ale którym brzemię pogranicza na to nie pozwala.

Organizatorem spotkania jest Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi oraz Instytutem Książki.

Dofinansowano ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE