Reklama

Reklama

Za nami kwesta na łęczyckim cmentarzu. Zebrano ponad 10 tys. zł! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 2 lis 2021 07:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Po rocznej przerwie kwestowanie powróciło na łęczycki cmentarz parafialny. Mieszkańcy miasta, lokalni samorządowcy i wolontariusze zbierali do puszek pieniądze na rzecz ratowania zabytkowych grobów. W tegorocznej akcji udało się zebrać ponad 10 tys. zł.

Reklama

31 października i 1 listopada przed bramami cmentarza parafialnego w Łęczycy odbyła się kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej. Do kwestowania w formie tradycyjnej udało się powrócić po roku, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. 

1 listopada w godzinach 13:00 – 14:00 kwestowali Burmistrz Paweł Kulesza, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Domagała oraz radny Rady Miejskiej Krzysztof Razik. Akcja cieszyła się naprawdę dużą popularnością, a chętnych do wolontariatu nie brakowało, począwszy od przedstawicieli samorządu, jednostek kultury, polityków, na osobach prywatnych kończąc.

Po wczorajszym zakończeniu kwesty Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej poinformowało, że dzięki hojności odwiedzających łęczycki cmentarz udało się uzbierać łącznie 10 716,63 zł i 5 euro.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE