Reklama

16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet

Opublikowano:
Autor:

16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj w Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy Wobec Kobiet rusza kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”. Kampania organizowana jest na szczeblu międzynarodowym od 1991 roku z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet.Jej celem jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez:- budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka,- wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,- budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet,- wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie,- tworzenie narzędzi nacisku na rządy, w celu wyegzekwowania wywiązania się władz z deklaracji powstrzymywania przemocy wobec kobiet.

W kampanii bierze udział ponad 2000 organizacji w blisko 160 krajach.

W działania aktywnie włącza się także policja. W Łódzkim Garnizonie w okresie od 25 listopada do 10 grudnia komendy miejskie i powiatowe podejmą szereg inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Będą to głównie dyżury telefoniczne policyjnych specjalistów i dzielnicowych, a także spotkania i warsztaty dla zainteresowanych organizowane przy współpracy z lokalnymi instytucjami zajmującymi się ta problematyką.

Warto podkreślić, że nie tylko podczas trwania kampanii kobiety, które zaznały przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej, mają możliwość uzyskania fachowej pomocy ze strony policji. Mogą to zrobić w każdej chwili zgłaszając się do najbliższej jednostki policji bądź dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.

W Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy w czasie trwania kampanii odpowiednio przygotowani policjanci, zajmujący się na co dzień problematyką przemocy będą służyć stosowną poradą osobom, które zwrócą się o pomoc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE