Reklama

26 Finał WOŚP w Gminie Świnice Warckie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Znane słowa brzmią: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”, dlatego już po raz szesnasty na terenie gminy Świnice Warckie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już niemal tradycja, że w jedną z niedziel stycznia odbywa się zbiórka pieniędzy. W tym roku celem finału było wyrównanie szans w leczeniu noworodków, przede wszystkim dostarczenie najnowocześniejszego sprzętu ratującego życie noworodków.

A jak wyglądał 26 Finał WOŚP w gminie Świnice Warckie?

Tegoroczny Finał rozpoczął się już w sobotę 13 stycznia, kiedy to odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Zimy na rzecz WOŚP. Wystąpiło w nim 16 drużyn z siedmiu gmin.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 miejsce- Galaktyczni,

2 miejsce- CCŚ,

3 miejsce- Watacha Piaski.

W niedzielę natomiast swój turniej rozegrały dzieci na hali sportowej w Świnicach Warckich, wzięło w nim udział 22 adeptów piłki nożnej. Dzieci połączyły zbiórkę pieniędzy wraz z możliwością dobrej zabawy. Koordynatorem turniejów był pan Marcin Gąsiński, którego w organizacji wspomógł pan Maciej Piszczałkowski i Basia Stasiak oraz Rafał Śniegowski.

W niedzielę kwestowali wolontariusze uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świnicach Warckich oraz uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno –Wychowawczych i Rehabilitacyjnych ze Stemplewa. Jak co roku po przeprowadzonej zbiórce, niestrudzeni młodzi wolontariusze wraz z opiekunami mogli ogrzać się przy kubku gorącej herbaty i zjeść pyszną zupę ufundowaną przez Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca, w siedzibie sztabu, który stacjonował w Gminnym Ośrodku Kultury. Wolontariusze otrzymali pamiątkowe gadżety.

Popołudniowe spotkanie rozpoczęła swym występem Orkiestra dęta z OSP Stemplew, pod przewodnictwem kapelmistrza Grzegorza Stasiaka. Orkiestra zaprezentowała nam się w mini recitalu utworów muzycznych. Imprezę uświetniła swym występem, Schola Effatha z Chwalborzyc, która rozgrzewała serca pięknym śpiewem.

Podczas imprezy odbyła się licytacja okazjonalnych gadżetów i ofiarowanych przedmiotów. W licytacji bardzo aktywnie uczestniczyło wiele osób i w znacznym stopniu zwiększyło sumę zebranych pieniędzy na wzniosły cel akcji. Na koniec odbyło się losowanie głównej nagrody - roweru, szczęśliwym posiadaczem kuponu okazał się być pan Piotr.

Ogółem na terenie gminy Świnice Warckie zebraliśmy na rzecz WOŚP rekordową sumę 10072,27 zł.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy mieli jakikolwiek udział w zebraniu tak dużej, rekordowej dla nas kwoty oraz tych, którzy wspomogli organizację imprezy na terenie gminy dlatego też każdemu, kto dołożył do całej akcji nawet symboliczny grosik, czy pomógł w dowolny sposób - składam WIELKIE DZIĘKI.

Bez Waszego zaangażowania, życzliwości, bezinteresowności nie byłoby takiego wyniku, sukcesu i myślę, że satysfakcji dla nas samych.

Szczególne słowa uznania za zaangażowanie kierujemy członkom Stowarzyszenia Mamy Wielkie Serca, pracownikom Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie; wolontariuszom z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Świnicach Warckich; Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Świnicach Warckich; Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich; Ochotniczej Straży Pożarnej w Stemplewie; Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Świnickiej oraz firmie ELTRANS z Chorzowa

Dziękujemy całemu sztabowi za ogrom społecznej pracy, osobom pomagającym przy liczeniu pieniędzy, wszystkim kwestującym, ich opiekunom, za trud, który włożyli podczas zbierania pieniędzy na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

Siema!

Szef sztabu

Ewa Krawczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE